Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sklepy obsługiwane przez PayU zyskały dostęp do Android Pay. Nowe płatności wkrótce w apce Allegro

Zaoferowanie nowego instrumentu płatniczego umożliwia sklepom szybka integracja z systemem PayU

Z opublikowanego przed chwilą komunikatu prasowego PayU wynika, że firma udostępniła już wszystkim obsługiwanym sklepom internetowym w Polsce możliwość zaoferowania nowego instrumentu płatniczego w ich aplikacjach mobilnych. Jak głosi komunikat, aby wdrożyć Android Pay sklep musi przeprowadzić jedynie prostą integrację swojej aplikacji mobilnej z systemem PayU.

Przeczytajcie także: mBank kończy pilota Mobilnej autoryzacji

Jak pewnie wiecie, największą platformą handlową w Polsce, obsługiwaną przez PayU jest Allegro. W najnowszej wersji aplikacji tej firmy nowa forma płatności już będzie się znajdować. Część użytkowników apki Allegro może już pobrać aktualizację i korzystać z Android Pay. Pozostali będą to mogli zrobić wkrótce, ale biuro prasowe Allegro na razie nie podaje terminu, kiedy to nastąpi.

Natomiast to, że Android Pay pojawi się w Allegro oraz Ceneo wiadomo od jesieni ubiegłego roku, kiedy system płatności mobilnych firmy Google zadebiutował w Polsce. Podczas konferencji prasowej związanej z ogłoszeniem startu Android Pay nad Wisłą poinformowano, że znajdzie się on w kilku aplikacjach, w tym tych obsługiwanych przez PayU. Wśród wymienionych była także apka Ubera, której użytkownicy już mogą płacić przy pomocy Android Pay.

Przeczytajcie także: Płatności HCE mastercardami już dostępne w IKO

Wiele danych wskazuje, że system płatności mobilnych Android Pay ma duże szanse na zdobycie popularności w Polsce. W regionie Europy Wschodniej odnotowywana jest najszybsza na świecie dynamika wzrostu rynku mobilnego. Polska jest krajem o najwyższym w regionie (8. na świecie) udziale połączeń internetowych poprzez urządzenia mobilne – 57 proc. Dodatkowo szybko rośnie udział zakupów, za które internauci w Polsce płacą mobilnie. Według danych PayU zebranych w 2016 r. był to wzrost o ponad jedną trzecią w stosunku do roku poprzedniego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies