Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności HCE mastercardami już dostępne w IKO

Przy okazji aktualizacji PKO wprowadził jeszcze kilka innych nowości do swojej aplikacji mobilnej

O zmianach, jakie bank zamierza wprowadzić do IKO, pisałem w ubiegłym tygodniu. Wówczas przedstawiciele banku deklarowali, że aktualizacja pojawi się w Google Play do końca marca. Ale jak doniósł jeden z czytelników Cashless, stało się to już dzisiaj. Sprawdziłem i rzeczywiście w markecie Androida już możecie znaleźć nową wersję IKO.

Przeczytajcie także: PKO zapowiada dużą aktualizację IKO

Najważniejszą nowością, jaką w niej znajdziecie, jest opcja dokonywania mobilnych płatności zbliżeniowych kartami z logo Mastercard. W przypadku PKO jest to o tyle ważne, iż bank pozwala na płatności smartfonami w powiązaniu z plastikowymi kartami. Dotąd było więc tak, że jeżeli ktoś używał plastiku mastercarda wydanego przez PKO, nie mógł korzystać z HCE. To dotyczyło np. wielu osób posiadających karty kredytowe. Ale od dziś to już nieaktualne.

Przeczytajcie także: SkyCash płaci za polecanie klientów

Przedstawiciele PKO deklarują również, że moduł odpowiedzialny za płatności mobilne w IKO został mocno przebudowany. Dzięki temu rozwiązanie ma działać dużo lepiej niż dotychczas. Dodatkowo w aplikacji PKO pojawiła się możliwość wykonywania przelewów do ZUS-u i urzędów skarbowych oraz funkcja blokowania płatności zbliżeniowych bez zalogowania oraz autoryzacji PIN-em także transakcji o wartości poniżej 50 zł.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies