Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Deutsche Bank zmienił zdanie. Jednak chce dać swoim klientom z Polski płatności mobilne

Instytucja nie ujawnia jeszcze szczegółów oraz terminu wdrożenia, ale deklaruje, że projekt pod tytułem płatności mobilne w jej polskiej spółce już ruszył

Garstka. Tak można dziś określić liczbę klientów korzystających w Polsce z bezstykowych płatności mobilnych. Wystarczy jednak tylko rzut oka na statystyki dotyczące absorpcji technologii HCE czy aplikacji Android Pay by dojść do wniosku, że tylko kwestią czasu jest, gdy zbliżeniowe płatności smartfonami staną się w Polsce standardem. Z najnowszego raportu Cashless na temat HCE wynika, że tylko w minionym kwartale popularność tego rozwiązania wzrosła o jedną czwartą w stosunku do grudnia ubiegłego roku. Nie ma chyba dziś nikt wątpliwości, że każdy bank w Polsce rozwiązanie z tego zakresu musi mieć w swojej ofercie.

Przeczytajcie także: Android Pay zwiększa zasięg w Polsce

Z niemałym zatroskaniem o losy klientów Deutsche Banku w Polsce odebrałem więc informację biura prasowego tej instytucji, które na moje pytanie o plany banku w zakresie płatności mobilnych stwierdziło, że takowych nie ma. To było w minioną środę tuż po tym, gdy centrala Deutsche Banku podała, że oto uruchamia HCE dla 300 tys. swoich klientów w Niemczech. Ale deklaracje biura prasowego ze środy są już nieaktualne. Okazuje się, że jednak polscy klienci niemieckiego banku będą wkrótce mogli płacić smartfonami.

Wczoraj, w reakcji na mój tekst o wdrożeniu HCE przez Deutsche Bank w Niemczech, otrzymałem kolejnego mejla z biura prasowego tej instytucji w Polsce na temat płatności mobilnych. – Okazało się, że jednak rozpoczęliśmy już projekt i aktualnie analizujemy kilka opcji udostępnienia zbliżeniowych płatności mobilnych dla klientów DB także w Polsce – napisano. Konkretów więc wciąż brakuje, ale najważniejsze jest, że bank jednak nie zamierza wykluczyć swoich klientów z mobilnej rewolucji.

Przeczytajcie także: Płatności HCE mastercardami już w IKO

Swoją drogą ciekaw jestem jaką wersję płatności zaproponuje DB w Polsce, skoro póki co nie ma nawet własnej aplikacji mobilnej umożliwiającej implementację HCE. Być może więc łatwiejsze i rozsądniejsze z jego punktu widzenia będzie udostępnienie klientom możliwości powiązania plastikowych kart z Android Pay. To aplikacja płatnicza oferowana przez Google'a, która umożliwia zaoferowanie zbliżeniowych płatności mobilnych bez konieczności posiadania własnej apki mobilnej. Proste wdrożenie można też przeprowadzić przy pomocy podmiotów trzecich, takich jak np. First Data Polcard, która pracuje nad tym obecnie m.in. w Euro Banku.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies