Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Android Pay zwiększa zasięg w Polsce. Getin kolejnym bankiem, który wdroży płatności Google'a

Bank już prowadzi prace na udostępnieniem nowej usługi klientom, ale na razie nie podaje terminu planowanego ich zakończenia

Nieoficjalną informację na temat planów Getinu wobec Android Pay potwierdza biuro prasowe banku. – Pracujemy nad wdrożeniem, ale na razie nie podajemy szczegółów na ten temat – napisano mi w odpowiedzi na pytanie o to, czy klienci Getinu będą mogli korzystać z Android Pay.

Przeczytajcie także: Samsung Pay jest już w Szwecji

Wygląda więc na to, że koalicja banków wspierająca aplikację płatniczą od Google'a zaczyna się w Polsce szybko powiększać. Jak wiecie, pierwsze banki udostępniły tę usługę jesienią ubiegłego roku i znalazły się wśród nich Alior, BZ WBK i T-Mobile Usługi Bankowe. Natomiast przed kilkoma tygodniami dołączył do nich Nest. Wkrótce ich grono ma powiększyć mBank a prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy Euro Bank.

Przeczytajcie także: mBank kończy pilota mobilnej autoryzacji

Android Pay to aplikacja płatnicza, z którą powiązać można plastikowe karty bankowe a następnie płacić telefonem zbliżeniowo, podobnie jak kartami bezstykowymi. Banki oferują też konkurencyjne rozwiązanie o nazwie HCE. W tym wypadku nie trzeba mieć plastikowej karty, a wystarczy ściągnąć do aplikacji bankowej jej cyfrowy odpowiednik. HCE, podobnie jak Android Pay, umożliwia płatności zbliżeniowe smartfonem.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies