Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Euro Banku też będą mogli korzystać z Android Pay. Wdrożenie w ciągu kilku najbliższych miesięcy

Instytucja potwierdziła, że bank udostępni usługę płatniczą użytkownikom smartfonów z systemem operacyjnym od Google'a

Z informacji przekazanych mi przed chwilą przez biuro prasowe Euro Banku wynika, że instytucja ta prowadzi już prace wdrożeniowe nad Android Pay, a ich finał spodziewany jest w ciągu nadchodzących miesięcy. Nie zdecydowało się jednak podać bardziej konkretnych informacji na temat terminu wdrożenia. Sądzę więc, że usługa zostanie udostępniona albo jeszcze przed wakacjami, albo dopiero jesienią. Bo miesiące letnie, ze względu na sezon urlopowy, raczej nie służą finalizacji takich projektów.

Przeczytajcie także: Android Pay wkrótce w aplikacji Allegro

Euro Bank jest jednym z kilkunastu banków na polskim rynku, które w swojej ofercie mają już zbliżeniowe płatności mobilne HCE. Aby z nich korzystać, należy zainstalować aplikację mobilną Euro Banku i ściągnąć wirtualną kartę płatniczą. Android Pay to oddzielna aplikacja, z którą należy powiązać plastikową kartę bankową. Można tego dokonać skanując jej wizerunek aparatem smartfona lub wprowadzając dane z plastiku ręcznie.

Przeczytajcie także: Nowy sposób doładowywania konta SkyCash

Z aplikacji Android Pay mogą korzystać już klienci czterech banków w Polsce. Jako pierwsze udostępniły je jesienią ubiegłego roku Alior i należące do niego T-Mobile Usługi Bankowe oraz BZ WBK. Na początku marca bieżącego roku dołączył do nich Nest Bank. Wkrótce w grupie tej ma znaleźć się także mBank a jeszcze w tym roku – ING Bank Śląski. Android Pay, tak jak płatności HCE w aplikacji bankowej, umożliwia dokonywanie transakcji zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych podobnie jak przy pomocy kart bezstykowych. Z Android Pay można też korzystać w aplikacjach sklepów internetowych. Wkrótce pozwoli na to np. Allegro.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies