Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior i BPH już po fuzji operacyjnej. Sukces, ale bez małych kłopotów się nie obyło

Czytelnicy donoszą o problemach z zalogowaniem się na rachunek, dodzwonieniem na infolinię czy wykonaniem przelewu

Dziś rano formalnie zakończyła się fuzja operacyjna systemów informatycznych Aliora i BPH. W jej wyniku klienci tego drugiego zostali przeniesieni do środowiska Aliora. Od teraz mają logować się na rachunki poprzez serwis transakcyjny oraz aplikację tego banku. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, nie obyło się jednak bez problemów.

Przeczytajcie także: Komisja Europejska chce tańszych przelewów

Jak donoszą czytelnicy Cashless, część z nich ma kłopoty z dostaniem się na rachunek. Skarżą się również na długie oczekiwanie podczas próby połączenia się z infolinią. Potwierdzają to wpisy na profilu Aliora na Facebooku. Klienci piszą tam również o innych problemach. Ktoś zauważył, że po migracji zniknęli mu odbiorcy zdefiniowani, ktoś inny twierdzi, że nie może wykonać przelewu, bo nie dochodzą SMS-y z hasłami autoryzacyjnymi.

Przeczytajcie także: Teraz kontakt ze skarbówką jest łatwiejszy

Z mojej pobieżnej oceny wynika, że skarg jest jednak o wiele mniej w porównaniu z jesienią ubiegłego roku, gdy fuzję operacyjną kończyły BGŻ i BNP Paribas. Po tym wnoszę, że skala kłopotów klientów BPH i Aliora jest mniejsza aczkolwiek sam przed chwilą miałem kłopot z uruchomieniem strony informacyjnej Aliora. W biurze prasowym banku powiedziano mi, że niektórzy klienci zgłaszają problemy, ale są to pojedyncze przypadki, a fuzja zakończyła się sukcesem. Gdyby sytuacja uległa zmianie, zaktualizuję ten lub napiszę kolejny tekst.

AKTUALIZACJA

Po południu liczba wpisów klientów na profilu Aliora na Facebooku, skarżących się na problemy z logowaniem, transakcjami oraz dodzwonieniem na infolinię znacznie wzrosła. Większość kłopotów dotyczy klientów przeniesionych z byłego BPH.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies