Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już nie zapłacicie za przelewy zagraniczne kroci. Komisja Europejska chce, by były tanie jak krajowe

Mowa o przelewach realizowanych w innych walutach niż euro, za które dziś banki każą sobie słono płacić

Kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent. Tyle może wynosić prowizja za przelew międzynarodowy na terenie Unii Europejskiej realizowany w walucie innej niż euro. Komisja Europejska mówi dość i zamierza sprawę uregulować. Zdaniem Valdisa Dombrovskisa, wiceszefa KE odpowiedzialnego za stabilność finansową, usługi finansowe i unię rynków kapitałowych, przelewy międzynarodowe w ramach Unii Europejskiej powinny kosztować tyle samo, co przelewy krajowe.

Przeczytajcie także: Będzie mobilna wersja Profilu Zaufanego

Cytowany w dzisiejszej depeszy przez Polską Agencję Prasową Dombrovskis podkreślił, że przedstawione propozycje pozwolą zaoszczędzić nie tylko osobom, które np. pracują za granicą i przesyłają pieniądze do swoich rodzin w kraju, ale także np. podróżującym po różnych krajach Europy i dokonującym płatności bezgotówkowych kartami. Dombrovskis dodał jednak, że propozycje nie są jeszcze zapisane w formie projektu przepisów. Ma do tego dopiero dojść w ciągu najbliższych miesięcy.

Przeczytajcie także: Klienci ING już nie zalogują się do starego serwisu

Inne przedstawione dziś pomysły, których celem jest ochrona interesu konsumentów na rynku usług finansowych, to m.in. rozwiązanie ułatwiające kierowcom przenoszenie za granicę zniżek w składkach ubezpieczeniowych otrzymywanych z tytułu bezszkodowej jazdy. KE chciałaby przygotować jednolity dla całej Unii Europejskiej standard oświadczenia o bezszkodowej jeździe, co ma ułatwić zakup polisy komunikacyjnej z należącą się zniżką.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies