Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Od teraz kontakt ze skarbówką będzie łatwiejszy. Wnioski o rozliczenie PIT-a już dostępne w e-bankach

Z nowej usługi najłatwiej skorzystają klienci BGŻ BNP Paribas, PKO i Raiffeisen Polbanku

Od dziś, dzięki nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, urząd skarbowy może rozliczyć Wasze roczne zeznanie podatkowe. Wystarczy, że złożycie odpowiedni wniosek podając w nim kilka potrzebnych informacji. Chodzi np. o liczbę dzieci na utrzymaniu czy nazwę organizacji pożytku publicznego, dla której chcielibyście przekazać 1 proc. swojego podatku. Skarbówka wypełni PIT na podstawie informacji podanych przez Was oraz otrzymanych z zakładu pracy. Szczegółowo pisałem o tym tutaj.

Przeczytajcie także: Profil Zaufany nieprędko zamieni się w eGO

Przypomnę jednak, że wniosek o rozliczenie PIT-a przez urząd skarbowy możecie złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, korzystając np. z serwisu transakcyjnego banku. Udostępnienie odpowiedniego procesu już kilka tygodni temu zadeklarowały trzy instytucje, a więc BGŻ BNP Paribas, PKO BP i Raiffeisen Polbank. Z informacji przekazanych przez biura prasowe tych banków wynika, że dwa z nich, a więc BGŻ BNP Paribas i PKO już wprowadziły do systemów transakcyjnych wnioski PIT-WZ, przy pomocy których zlecicie rozliczenie PIT-a skarbówce. W Raiffeisen Polbank możliwość taka pojawić się ma w nocy z piątku na sobotę.

Przeczytajcie także: Spółka SKOK-ów dostała licencję KNF

PIT-WZ można wypełniać od 15 marca do 18 kwietnia 2017 r. Złożenie wniosku w bankowości internetowej potwierdza się kodem jednorazowym otrzymanym np. w wiadomości SMS. W ciągu pięciu dni roboczych Urząd Skarbowy przesyła wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Można je odrzucić lub zaakceptować do 2 maja 2017 r. Przypomnę też, że wniosek o rozliczenie podatku przez urząd można składać na kilka innych sposobów, m.in. przez Portal Podatkowy. W takiej sytuacji należy go podpisać elektronicznie, np. Profilem Zaufanym. Można go aktywować m.in. przez bankowość internetową PKO, ING Banku Śląskiego i Millennium.

Jeśli chcielibyście założyć konto w Raiffeisen Polbanku kliknijcie tutaj

Jeśli chcielibyście założyć konto w BGŻ BNP Paribas kliknijcie tutaj

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies