Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka należąca do SKOK-ów dostała licencję KNF. Aplitt krajową instytucją płatniczą

Aplitt zajmuje się m.in. obsługą sieci bankomatów SKOK24

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała przed chwilą o udzieleniu zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze krajowej instytucji płatniczej spółce Aplitt z Gdańska. Licencja obejmuje m.in. możliwość oferowania rachunków płatniczych, obsługi transakcji płatniczych i wydawania kart.

Przeczytajcie także: Alior chce być cyfrowym buntownikiem

Aplitt to spółka znana między innymi z obsługi sieci bankomatów pod markami SKOK24 oraz Global Cash. Z najświeższego raportu Cashless na temat rynku tych urządzeń w Polsce wynika, że na koniec IV kw. ubiegłego roku obie sieci liczyły łącznie niemal 800 maszyn. Ale Aplitt to nie tylko bankomaty. Z informacji na stronie internetowej instytucji wynika, że oferuje ona także terminale płatnicze, obsługuje wydawnictwo kart i zajmuje się processingiem transakcji płatniczych.

Przeczytajcie także: Jest umowa na mDokumenty

Aplitt jest spółką publiczną. Jej akcji nie można już jednak kupić na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ubiegłym miesiącu notowania jej papierów zostały zawieszone, a grupa inwestorów posiadająca ponad 99 proc. akcji spółki wezwała mniejszościowych akcjonariuszy do sprzedaży wszystkich jej walorów. Firma prawdopodobnie zniknie więc wkrótce z warszawskiego parkietu. Większość akcji Aplitt należy do SKOK im. Stefczyka oraz kilku innych podmiotów związanych z kasami spółdzielczymi.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies