Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka należąca do SKOK-ów dostała licencję KNF. Aplitt krajową instytucją płatniczą

Aplitt zajmuje się m.in. obsługą sieci bankomatów SKOK24

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała przed chwilą o udzieleniu zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze krajowej instytucji płatniczej spółce Aplitt z Gdańska. Licencja obejmuje m.in. możliwość oferowania rachunków płatniczych, obsługi transakcji płatniczych i wydawania kart.

Przeczytajcie także: Alior chce być cyfrowym buntownikiem

Aplitt to spółka znana między innymi z obsługi sieci bankomatów pod markami SKOK24 oraz Global Cash. Z najświeższego raportu Cashless na temat rynku tych urządzeń w Polsce wynika, że na koniec IV kw. ubiegłego roku obie sieci liczyły łącznie niemal 800 maszyn. Ale Aplitt to nie tylko bankomaty. Z informacji na stronie internetowej instytucji wynika, że oferuje ona także terminale płatnicze, obsługuje wydawnictwo kart i zajmuje się processingiem transakcji płatniczych.

Przeczytajcie także: Jest umowa na mDokumenty

Aplitt jest spółką publiczną. Jej akcji nie można już jednak kupić na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ubiegłym miesiącu notowania jej papierów zostały zawieszone, a grupa inwestorów posiadająca ponad 99 proc. akcji spółki wezwała mniejszościowych akcjonariuszy do sprzedaży wszystkich jej walorów. Firma prawdopodobnie zniknie więc wkrótce z warszawskiego parkietu. Większość akcji Aplitt należy do SKOK im. Stefczyka oraz kilku innych podmiotów związanych z kasami spółdzielczymi.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies