Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za Dużego Lotka zapłacicie kartą. Nowe informacje na temat terminali w kolekturach Lotto

Z informacji przekazanych przez władze TS wynika, że ze względu na brak możliwości płatności kartą traci on nawet 7 proc. klientów

O tym, że Totalizator Sportowy zastanawia się na wprowadzeniem terminali POS do zarządzanej przez siebie sieci kolektur, wiadomo od kilku miesięcy. Pisałem o tym w listopadzie ubiegłego roku, gdy informację taką uzyskałem w Ministerstwie Rozwoju. Później zresztą sama spółka to potwierdziła. Dziś władze Totalizatora podczas konferencji prasowej przekazały nieco więcej danych na ten temat.

Przeczytajcie także: Totalizator potwierdza bliską terminalizację

Zdaniem Radosława Śmigulskiego, pełniącego obowiązki prezesa spółki, obecnie trwa analiza ekonomiczna projektu. – Od strony technologicznej to nie jest wyzwanie, właściwie nie ma przeciwwskazań, aby terminale znalazły się w kolekturach już teraz. Nie podjęliśmy jednak jeszcze w tej sprawie decyzji biznesowej – powiedział Radosław Śmigulski.

Szef TS stwierdził, że ze wstępnych wyliczeń wynika, iż przez brak terminali w kolekturach jego spółka traci od 5 do 7 proc. klientów. Dane te sugerują więc, że instalacja POS-ów jest uzasadniona. – Prawdopodobnie stanie się to jednocześnie z wprowadzeniem przez nas możliwości płatności bezgotówkowych za nasze gry w internecie – powiedział Radosław Śmigulski. Uniknął jednak podania konkretnego terminu, kiedy do tego dojdzie.

Przeczytajcie także: Za bilet do kina zapłacicie pół ceny

Z informacji przekazanych przez pełniącego obowiązki prezesa TS wynika także, że użytkownicy kart nie muszą martwić się o to, iż z tytułu płatności kartą w kolekturze zostaną obarczeni wysoką prowizją jak za wizytę w kasynie. Formalnie bowiem gry liczbowe to hazard a wydatki na ten cel kartami są traktowane przez wiele banków na przykład jak wypłata gotówki w bankomacie obcej sieci. Śmigulski mówi, że kłopot z prowizjami został zidentyfikowany już wcześniej, przy okazji wprowadzenia terminali do kas na torze wyścigów konnych na Służewcu. Rozwiązano go zmieniając klasyfikację wydatków. Nie zdradził jednak szczegółów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies