Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Totalizator Sportowy potwierdza, że pracuje nad wyposażeniem kolektur w terminale płatnicze

Jeżeli projekt zakończy się sukcesem, w każdym punkcie Lotto za zakłady w grach liczbowych będzie można zapłacić kartą

Kilka dni temu pisałem, że Totalizator Sportowy i jego punkty Lotto będą kolejną siecią detaliczną, w której będzie można płacić bezgotówkowo. Wówczas były to jednak informacje półoficjalne, potwierdzone w Ministerstwie Rozwoju, ale nie bezpośrednio w spółce. Dziś mam trochę więcej informacji na ten temat, a konkretnie potwierdzenie z biura prasowego Totalizatora Sportowego, że prace na akceptacją kart prowadzi.

Przeczytajcie także: Terminale trafią do tysiąca automatów z napojami

– Uruchomiliśmy wewnętrznie taką inicjatywę i analizujemy potencjalne koszty i korzyści, natomiast jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach i podawać jakiekolwiek daty wdrożenia. Natomiast warto podkreślić, że w niektórych punktach Lotto można płacić bezgotówkowo za nasze produkty (np. Carrefour), jest to jednak zależne od woli sprzedawcy czy właściciela sklepu – napisał Damian Wiśniewski z biura prasowego Totalizatora, w odpowiedzi na moje pytanie o termin instalacji terminali płatniczych w kolekturach. Resort rozwoju natomiast podał mi wcześniej, że realizację projektu przewidziano do końca przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Banki oddają bankomaty w zarządzanie zewnętrznym firmom

Kolektury Lotto są jedną z ostatnich, jeżeli nie ostatnią wielką siecią detaliczną w Polsce, nieobjętą jeszcze w całości akceptacją kart płatniczych. Przypomnę, że od kilku tygodni terminale POS znajdują się w każdej własnej placówce Poczty Polskiej. Wcześniej na rozpoczęcie akceptacji kart zdecydowali się m.in. właściciele dyskontów Biedronka, hurtowni Makro i Selgros czy kiosków Ruchu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies