Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Pay jest już w Szwecji. Na razie w wersji beta i tylko dla klientów Nordei

To pierwszy skandynawski kraj, w którym Koreańczycy uruchomili swoje mobilne płatności

Właściwie nie ma dnia, by któryś z głównych graczy na rynku mobilnych płatności nie ogłosił, że jego cyfrowy portfel jest dostępny w kolejnym kraju. Zaledwie wczoraj pisałem o premierze Apple Pay w Irlandii i Android Pay w Belgii.

Dzisiaj przyszła kolej na Samsung Pay w Szwecji. Wprawdzie to na razie wersja beta i tylko dla klientów banku Nordea, ale wydarzenie jest istotne, bo mobilne płatności od Google’a po raz pierwszy pojawiają się w Skandynawii.

Przeczytajcie także: Apple Pay ruszył w Irlandii

Aby płacić smartfonem, klienci Nordei muszą najpierw zainstalować na nim aplikację Nordea Wallet, która umożliwia automatyczną rejestrację w Samsung Pay kart zarówno Mastercarda jak i Visy.

Samsung Pay jest już dostępny w jedenastu krajach, między innymi w USA, Południowej Korei, Chinach, Hiszpanii, Singapurze i Australii. Priorytetowe dla Koreańczyków są kraje, w których w sieci terminali przeważają urządzenia odczytujące dane kart wyłącznie z umieszczonych na nich pasków magnetycznych. Polska od listopada ubiegłego roku nie jest wymieniana wśród państw, w których Samsung Pay szybko może się pojawić.

Przeczytajcie także: Portfelem od Google’a można już płacić w 10 krajach

Jak już wspominałem, konkurencja także nie zasypia gruszek w popiele. Właśnie pojawiła się włoska wersja strony Apple Pay. Lada chwila należy się więc spodziewać premiery tej usługi we Włoszech. Z zamieszczonych w serwisie informacji wynika, że do wirtualnego portfela będzie można podpiąć karty Mastercarda i Visy wydawane przez Carrefour Bank i UniCredit. Tak jak w Irlandii aplikacja Apple Pay będzie też powiązana z płatnościami mobilnymi Boon.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies