Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już 25 tys. klientów z Polski korzysta z Android Pay. Najnowsze dane z banków

Popularyzacja usługi powinna przyspieszyć wraz z udostępnieniem jej przez kolejne instytucje

Kilka dni temu mogliście przeczytać na Cashless raport na temat użytkowników płatności mobilnych HCE w bankach z Polski. Zabrakło tam informacji na temat liczby osób korzystających z Android Pay w BZ WBK. Dziś te dane już mam. Bank chwali się, że na koniec marca 11 tys. jego klientów powiązało swoje karty z aplikacją płatniczą od Google'a.

Przeczytajcie także: Google zwiększa zasięg Android Pay w Polsce

Wcześniej danymi na ten temat podzieliły się ze mną także Alior oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Ten pierwszy na koniec I kw. miał 9,2 tys. klientów płacących smartfonem zbliżeniowo, z czego większość korzysta właśnie z Android Pay. W ofercie Aliora jest jeszcze aplikacja Haiz, umożliwiająca płatności HCE, ale na razie nie cieszy się dużą popularnością. Dotąd pobrano ją ponad tysiąc razy. Zakładam więc, że z Android Pay w Aliorze korzysta co najmniej 8,2 tys. osób. Natomiast w T-Mobile Usługi Bankowe jest to 5,2 tys.

Przeczytajcie także: Android Pay już dostępny w apce Allegro

Jedynym bankiem, który dotąd nie chwali się użytkownikami Android Pay jest Nest. Szacuję ostrożnie, że jest ich tam kilkuset. Łącznie więc we wszystkich bankach umożliwiających powiązanie wydanych przez siebie kart z aplikacją płatniczą Android Pay dokonało tego ok. 25 tys. osób. Liczba ta powinna znacznie wzrosnąć, gdy dostęp do tego rozwiązania dostaną klienci mBanku. Stanie się to prawdopodobnie już w najbliższą środę. Później podobne wdrożenia chce przeprowadzić kilka innych instytucji.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies