Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawy projekt: konto PayPal będzie można powiązać z Android Pay. Ale na razie nie w Polsce

Sojusz z firmą Google ma przed PayPalem szerzej otworzyć świat płatności zbliżeniowych

Ciekawe informacje dla świata mobilnych płatności zbliżeniowych dochodzą zza oceanu. Otóż serwis Finextra podał, że osoby korzystające z PayPala będą mogły wkrótce wskazać swoje konta jako źródło płatności w Android Pay. W ten sposób będą mogły płacić smartfonami w sklepach stacjonarnych, na podobnej zasadzie jak zwykłymi kartami zbliżeniowymi, oraz w aplikacjach i sklepach internetowych, w których akceptowane są płatności od Google’a. Transakcje będą tokenizowane dzięki umowom podpisanym z Visą, Mastercardem i Discover.

Przeczytajcie także: Rewelacyjny początek Android Pay w mBanku

Sojusz z firmą Google ma przed PayPalem szerzej otworzyć świat płatności zbliżeniowych, zwłaszcza że w transakcjach online ma coraz większą konkurencję choćby w postaci rozwiązań Masterpass czy Visa Checkout. Niestety z depeszy wynika, że nowa funkcja Android Pay i PayPala będzie na razie dostępna wyłącznie na rynku amerykańskim. Natomiast jako źródło płatności dla transakcji zbliżeniowych PayPala mogą już wybrać Włosi i Hiszpanie korzystający z aplikacji Vodafone Wallet. Jest to rozwiązanie simcentryczne oferowane klientom tej sieci komórkowej.

Przeczytajcie także: Samsung Pay wpuszcza do swojego portfela Alipay

Tymczasem w Polsce z płatności od Google’a mogą już korzystać właściciele kart wydawanych m.in. przez Alior, TMUB, BZ WBK a od zeszłego tygodnia także przez mBank. Jak pisał mój redakcyjny kolega Jacek Uryniuk, klienci tej ostatniej instytucji tylko w ciągu jednego dnia od premiery powiązali z Android Pay ok. 9 tys. kart. Dla porównania klienci trzech pierwszych banków, którzy dostęp do Android Pay mają od jesieni ubiegłego roku, do końca marca bieżącego roku powiązali z tą aplikacją ok. 25 tys. kart.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies