Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa karta wielowalutowa w ofercie PKO już od dzisiaj. Ale na razie tylko dla wybranych klientów

Karta pozwala na łatwe obniżenie kosztów przewalutowań transakcji zagranicznych

Wielowalutową kartę Mastercard PKO oferuje na razie wyłącznie bogatszym klientom posiadającym rachunki Aurum i Platinium. Dla nich karta jest bezpłatna. Z deklaracji przedstawicieli PKO wynika, że w przyszłości przywilej korzystania z nowej karty dostaną także pozostali klienci banku, ale kiedy to się stanie i na jakich warunkach, na razie nie wiadomo.

Przeczytajcie także: Poczta Polska wprowadza własną kartę płatniczą

Karta wielowalutowa powiązana może być z rachunkiem złotowym oraz z kontami prowadzonymi w dolarach, funtach i euro. Karta automatycznie rozpoznaje walutę transakcji i pobiera środki z odpowiedniego rachunku. Tylko w sytuacji, gdy na odpowiednim koncie nie ma pieniędzy, transakcja realizowana jest z konta złotowego, a przewaultowanie odbywa się po kursie banku.Karta wielowalutowa nie jest na polskim rynku zupełną nowością. Już od czerwca 2015 roku z podobnego produktu korzystać mogą klienci Pekao. W tym wypadku jednak oferowany jest on wszystkim zainteresowanym tym klientom. Dodatkowo kartę można powiązać z rachunkami nie tylko w złotych, funtach, dolarach i euro, ale także we frankach szwajcarskich. Karta wielowalutowa znajduje się także w ofercie Citi Handlowego, ale tam klient musi sam przełączać rachunek, z którego realizowane mają być transakcje.

Przeczytajcie także: Karta wielowalutowa w ofercie Pekao

Natomiast korzystanie z kart walutowych stało się ostatnio dość popularne wśród osób często podróżujących po świecie. Dzięki temu mogą zaoszczędzić na kosztach przewalutowań transakcji zagranicznych i to wcale niemałe pieniądze. W niektórych bankach prowizje z tego tytułu przekraczają 5 proc. Przy większych wydatkach robią się z tego duże sumy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies