Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trzecia instytucja wdrożyła Qlika. Rozwiązanie KIR-u otrzymali klienci mBanku

Na razie tylko ci korporacyjni. Trwają prace nad udostępnieniem nowej usługi także klientom indywidualnym

Qlik to rozwiązanie opracowane wspólnie przez KIR i Związek Banków Polskich. Umożliwia wystawcom faktur, takim jak np. zakłady energetyczne czy operatorzy telefonów komórkowych, przesyłanie informacji o zbliżających się płatnościach bezpośrednio do bankowości elektronicznej swoich klientów. Ci mogą dzięki temu wykonać transakcję tzw. jednym kliknięciem w dowolnym dla siebie czasie lub wybrać opcję automatycznego regulowania płatności.

Przeczytajcie także: Klienci Citi będą mogli klikać

Z moich informacji wynika, że mBank podpisał umowę z KIR-em na wykorzystanie systemu Qlik i udostępnił go już swoim klientom korporacyjnym. Oznacza to, że firmy te mogą pracować nad wdrożeniem Qlika do swoich systemów informatycznych. Jednocześnie mBank prowadzi prace nad implementacją nowego rozwiązania także dla klientów indywidualnych czyli płatników. Finału tych prac można spodziewać się najwcześniej w IV kwartale bieżącego roku.

Przeczytajcie także: BZ WBK kończy prace nad Profilem Zaufanym

Od dłuższego już czasu na rynku funkcjonuje rozwiązanie podobne do Qlika, czyli Invoobill. Niestety, nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem wśród klientów ze względu na utrudniony proces aktywacji. Qlik ma być pozbawiony tych mankamentów a aktywacja usługi ma odbywać się całkowicie zdalnie z poziomu systemu transakcyjnego bankowości elektronicznej. Wcześniej o wdrożeniu Qlika dla klientów korpo informowały już dwa inne banki, czyli Millennium i Citi. Oba nie zdecydowały się jeszcze podać przybliżonych terminów udostępnienia usługi płatnikom.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KIR, MBANK, QLIK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies