Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium rozwija płatności mobilne. HCE kartami Visy dla wszystkich klientów już w sierpniu

Deklarację rychłego wdrożenia nowego projektu zapowiedział prezes banku Joao Bras Jorge

Od jesieni ubiegłego roku klienci Millennium mogą już korzystać z płatności mobilnych w technologii HCE przy wykorzystaniu kart Mastercard. Od dłuższego czasu bank prowadzi też testy HCE kartami Visy i wygląda na to, że rozwiązanie jest już gotowe. Tak przynajmniej wynika ze słów prezesa Millennium Joao Bras Jorge wypowiedzianych na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej związanej z publikacją wyników finansowych banku w II kw. bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Android Pay ma już 75 tys. użytkowników z Polski

Prezes Millennium powiedział, że bank od strony technicznej jest gotowy na wdrożenie. – Planujemy udostępnić nową usługę wszystkim klientom już w przyszłym miesiącu – stwierdził Joao Bras Jorge. Z moich informacji wynika, że dzięki nowej usłudze klienci zapłacą HCE również z rachunku karty kredytowej Visy, przy tym nie będą musieli zamawiać nowej karty, tak jak teraz robią to w przypadku HCE z debetówki Mastercarda. Wystarczy, że posiadany już plastik powiążą z aplikacją mobilną. Ma to być możliwe dzięki wdrożeniu tokenizacji.

Przeczytajcie także: Orange Finanse rezygnują z simcentrika

Przy okazji prezentacji wyników finansowych w II kw. bieżącego roku Millennium pochwaliło się rewelacyjnymi wynikami sprzedaży produktów i usług finansowych za pośrednictwem zdalnych kanałów. Już 99 proc. przelewów klienci banku wykonują samodzielnie za pomocą komputera lub smartfona. W ten sam sposób zakładają 87 proc. lokat, zaciągają 37 proc. pożyczek gotówkowych i 40 proc. limitów odnawialnych w rachunkach bieżących.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies