Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności Android Pay kartami Visy już dostępne w mBanku

Od teraz większość klientów tej instytucji wyposażonych w odpowiedni telefon ma dostęp do mobilnych płatności zbliżeniowych

Od samego rana czytelnicy Cashless donoszą, że mBank włączył właśnie możliwość powiązania z portfelem Android Pay kart organizacji Visa. Na dowód tego przesyłają zrzuty ekranowe. Sprawdziłem i rzeczywiście, po uruchomieniu aplikacji Android Pay udało mi się powiązać visę wydaną przez mBank z apką płatniczą od Google'a.


Musiałem to jednak zrobić poprzez zeskanowanie plastiku aparatem smartfona i wprowadzenie kodu zabezpieczającego. Nie mogłem więc dodać karty do Android Pay bezpośrednio w aplikacji bankowej, jak to już od kwietnia mogą robić użytkownicy kart Mastercarda. Ciekawe, czy to tylko wina mojej wersji telefonu, aplikacji albo karty, czy też mają tak wszyscy klienci. Będę to sprawdzał w ciągu dnia w mBanku.

Przeczytajcie także: Masterpass już w aplikacji Mój Carrefour

To że to właśnie w tym tygodniu mBank rozszerzy funkcjonalność płatności mobilnych o możliwość korzystania z nich kartami Visy pisałem w piątek. Wówczas to rzecznik mBanku Krzysztof Olszewski zapowiedział na Twitterze kolejną mobilną nowość w ofercie instytucji, choć nie zdradził, o co konkretnie chodzi. Domyślałem się, że mogą to być płatności Android Pay dla kart Visy, bo bank od dawna zapowiadał, że udostępni je w te wakacje.

Przeczytajcie także: Android Pay kartami Visy w mBanku już tuż

Natomiast zbliżeniowe płatności mobilne Android Pay kartami Mastercarda mBank wprowadził już w kwietniu tego roku. Z informacji nieoficjalnych wynika, że na początku czerwca miał ponad 25 tys. użytkowników tej usługi. Jednak mniej więcej 60 proc. klientów mBanku ma karty z logo Visy. Dopiero więc teraz większość klientów tej instytucji zyskała dostęp do nowego rozwiązania. Statystyki na pewno znowu urosną.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies