Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Masterpass w aplikacji Mój Carrefour. Już możecie płacić za zakupy bez podchodzenia do kasy

Nowość na razie dostępna jest w jednym z marketów francuskiej sieci na warszawskim Tarchominie

Przed chwilą w Google Play znalazłem kolejną aktualizację aplikacji Mój Carrefour, która pozwala już na uruchomienie płatności mobilnych przy wykorzystaniu portfela Masterpass. Dzięki niemu oraz innej funkcji obecnej w apce od kilku dni, czyli Scan&Go, użytkownicy Mojego Carrefoura mogą już wykonywać zakupy bez konieczności podchodzenia do kasy.


Jak zakupy Scan&Go wyglądają w praktyce, opisałem Wam tydzień temu w tekście, który znajdziecie tutaj. Wówczas jednak nie mogłem jeszcze zapłacić za sprawunki Masterpassem, tylko musiałem podejść do kasy i pokazać obsłudze wygenerowany na ekranie smartfona kod paskowy. Kasjerka zeskanowała go, a ja mogłem zapłacić kartą lub gotówką. Teraz tej czynności będzie można uniknąć płacąc bezpośrednio z poziomu aplikacji. Przy najbliższej okazji sprawdzę, czy rzeczywiście tak jest i czy ochrona nie zaaresztuje mnie przy próbie wyjścia ze sklepu bez odwiedzania kasy.

Przeczytajcie także: Sukces opasek zbliżeniowych na Openerze

Wprowadzenie w pełni samoobsługowych zakupów przedstawiciele francuskiej sieci handlowej zapowiedzieli kilka miesięcy temu. Tak jak wcześniej wspomniałem, nowość jest na razie dostępna tylko w jednym markecie. Później rozwiązanie Scan&Go ma być stopniowo wdrażane w kolejnych sklepach Carrefoura. Podobnie jak inna ciekawa funkcja, czyli SąSiatki, umożliwiająca wykonywanie zakupów sąsiadom w zamian za bon o wartości 10 zł do wykorzystania w dowolnym markecie Carrefour.

Przeczytajcie także: Spółka Fenige dostała licencję KNF-u

Z automatyzacją zakupów eksperymentuje nie tylko Carrefour. Podobne do Scan&Go rozwiązanie wprowadza już Tesco. W kilku sklepach tej sieci dostępna jest funkcja Scan&Shop. Można z niej korzystać przy pomocy aplikacji na smartfonie albo za pośrednictwem mobilnych skanerów dostępnych przy wejściu do sklepu. Tu nie przewidziano jednak możliwości dokonania płatności w aplikacji. To znaczy, że za każdym razem trzeba podejść do kasy, w której należy uiścić opłatę za zakupy. Natomiast w sieci Piotr i Paweł wprowadzane jest podobne rozwiązanie o nazwie Skanuj i Kupuj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies