Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard chwali się sukcesem opasek zbliżeniowych na Openerze. Wydano ich prawie 20 tys.

Jeśli zarejestrujecie swoją opaskę, będziecie nią mogli nadal płacić wszędzie tam, gdzie obsługiwane są karty zbliżeniowe

Mastercard podsumował właśnie tegoroczną akcję promującą płatności bezgotówkowe na Openerze. Kolejny raz podczas festiwalu nie można było płacić banknotami i monetami. Chodziło o to, by przyspieszyć zakupy, a w ten sposób skrócić kolejki do festiwalowych atrakcji i pozwolić uczestnikom festiwalu, by skupili się na muzyce.

Przeczytajcie także: Rewolucja w ofercie BZ WBK

W tym roku można było dokonywać płatności zbliżeniowo kartami, telefonami i opaskami płatniczymi z przedpłaconą kartą Mastercard. Te ostatnie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wydano ich ponad 19 tysięcy. Z czego ponad 7 tysięcy zostało już zarejestrowanych. To umożliwia dalsze korzystanie z nich we wszystkich punktach handlowych w Polsce i na świecie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Rejestracja jest bezpłatna i wciąż można jej dokonać tutaj.

Transakcje bezgotówkowe wykonywane opaską są bezpłatne. Niewielka opłata w wysokości 3 zł pojawia się przy wypłacie gotówki ze zbliżeniowych bankomatów. Prowizja od transakcji zagranicznych wynosi 1 proc. Co ciekawe opaska może też służyć do płatności w internecie bowiem po rejestracji użytkownik otrzymuje dostęp do jej pełnego numeru oraz kodu CVV. Opaskę można zasilić przelewem, kartą bankową oraz portfelem Masterpass.

Przeczytajcie także: Blockchain na warszawskiej giełdzie?

Mastercard poinformował także, że większość opasek wydano Polakom, ale wśród ich użytkowników było też sporo obcokrajowców, np. 8 proc. z nich to mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Organizacja podała ponadto, że około 66 proc. transakcji na festiwalu w tym roku stanowiły płatności zbliżeniowe, a 64 proc. wszystkich płatności na Openerze odbyło się za pośrednictwem kart Mastercard.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies