Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny operator automatów instaluje terminale płatnicze. Po Automatspec zdecydował o tym Dallmayr

Spółka wykorzystała urządzenia francuskiej grupy Ingenico

Firma Ingenico, jeden z największych na świecie producentów terminali płatniczych, poinformowała w komunikacie prasowym o dostarczeniu swoich urządzeń dla polskiego oddziału Dallmayr, jednego z największych operatorów automatów z napojami i przekąskami. Maszyny Dallmayr zostały wyposażone w terminale zbliżeniowe oznaczone symbolem iUC180B.

Przeczytajcie także: Terminale Ingenico trafią do maszyn Automatspec

Dallmayr to nie pierwszy operator maszyn vendingowych w Polsce, dla którego terminale dostarczyła firma Ingenico. W listopadzie ubiegłego roku w serwisie Cashless mogliście przeczytać o innym kontrakcie tego producenta podpisanym ze spółką Automatspec. W ramach umowy Automatespec miał zamówić około tysiąca terminali zbliżeniowych tego samego typu, które teraz trafiły do Dallmayr. Obsługę płatności wzięły na siebie Polskie ePłatności. Ingenico nie podaje, kto jest agentem rozliczeniowym dla Dallmayr.

Przeczytajcie także: Rekord transakcji zbliżeniowych

Branża automatów vendingowych to jedna z ostatnich, która otwiera się na obrót bezgotówkowy. Przyczyn zapóźnień w tym zakresie jest moim zdaniem kilka. Jedna z nich to ta, że duża część operatorów maszyn, szczególnie tych mniejszych, działa w szarej strefie. Przyjmowanie płatności elektronicznych, pozostawiających ślad w systemie bankowym, nie jest więc im na rękę. Z kolei w przypadku firm działających w pełni legalnie problemem może być znalezienie agenta rozliczeniowego, który podejmie się obsługi wielu niskokwotowych transakcji realizowanych na automatach. Wyzwaniem jest wypracowanie modelu biznesowego umożliwiającego pokrycie kosztów stałych i zarabianie na mikropłatnościach.

Fot. Dallmayr

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies