Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Parkingowa rewolucja w Łodzi już jutro. Będzie można płacić aż siedmioma aplikacjami. Warszawo, patrz i ucz się

Dotychczas Łódź, podobnie jak wciąż robi to stolica, ograniczała liczbę aplikacji, za pomocą których można było płacić za postój w strefie parkowania

Już od jutra kierowców poruszających się po Łodzi czeka spora zmiana w sposobie wnoszenia opłat za postój w centrum miasta. W wyniku zmiany operatora strefy parkowania wymieniono już parkomaty, które w porównaniu z dotychczasowymi zyskały dotykowy ekran zamiast klawiatury. Urządzenia wyposażone są także w terminale płatnicze, umożliwiające wnoszenie opłat kartami bankowymi, także zbliżeniowo.

Przeczytajcie także: SkyCash wycofał mikroubezpieczenia

Inną nowością powinni zainteresować się także kierowcy preferujący opłacanie parkowania za pomocą aplikacji mobilnych. Już od jutra wnoszenie opłat będzie możliwe przy pomocy aż siedmiu różnych aplikacji. To znacząca różnica w porównaniu z dotychczasową sytuacją, gdy w Łodzi można było płacić jedynie mało popularną aplikacją City Park App. Wcześniej dostępna była tu także aplikacja SkyCash, ale umowa z jej operatorem skończyła się wraz z lipcem bieżącego roku.

Od jutra zatem kierowcy pozostawiający auto w strefie płatnego parkowania w Łodzi będą mogli opłacić postój przy pomocy: AnyPark, ePark, mPay, City Park App, SkyCash, moBiLET oraz Flowbird.

Przeczytajcie także: Będzie trzecia aplikacja do parkowania w Warszawie

Decyzja operatora łódzkiej strefy parkowania, dzięki której za postój będzie można płacić w zasadzie dowolną oferowaną w Polsce aplikacją wyposażoną w funkcję mobilnych płatności za parkowanie, stoi w kontrze do polityki Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Ten reglamentuje liczbę aplikacji do opłacania parkingów, a operatorów wybiera w długotrwałych przetargach. W ich wyniku obecnie za parkowanie w Warszawie można płacić apkami SkyCash i moBiLET. Trzeci operator, Flowbird, zacznie świadczyć usługi w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies