Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash wycofał mikroubezpieczenia ze swojej aplikacji. Obecnie znajdziecie w niej jedynie polisy turystyczne

Brak polis Podróżuj bezpiecznie i Parkuj bezpiecznie może się wiązać ze zmianą partnera ubezpieczeniowego, którym niedawno został KioskPolis

W aplikacji SkyCash nie można już kupić mikroubezpieczeń Podróżuj bezpiecznie i Parkuj bezpiecznie. Użytkownikom apki płacącym w niej za parkowanie w strefach płatnego postoju albo za bilety komunikacji miejskiej nie proponuje się już ochrony powiązanej z tymi aktywnościami, a na stronie internetowej podmiotu można znaleźć informację jedynie o ubezpieczeniach turystycznych.

Podróżuj bezpiecznie to polisa NNW obejmująca wypadki, jakie mogą się zdarzyć podczas przejazdów komunikacją miejską. Do tej pory użytkownicy SkyCash mogli je kupić razem z biletem.

Przeczytajcie także: SkyCash zawiesił kampanię crowdfundigową

Z kolei Parkuj bezpiecznie to polisa chroniąca auto podczas postoju opłacanego za pomocą aplikacji. Wcześniej kierowca, regulujący należność przy użyciu SkyCasha, mógł wybrać opcję parkowania z ubezpieczeniem. Teraz w aplikacji na ekranie startu postoju wyświetla się kafelek: "Parkuj bezpiecznie! Do 5000 zł za naprawę zniszczeń auta w wyniku włamania", natomiast jego kliknięcie nie powoduje zakupu ubezpieczenia, a jedynie wyświetlenie roboczego komunikatu.

Jak podejrzewam, wycofanie mikroubezpieczeń wiąże się ze zmianą partnera, na jaką jakiś czas temu zdecydował się SkyCash. Dotychczasowego dystrybutora, czyli i-Direct, zastąpił bowiem KioskPolis. Firmy rozpoczęły współpracę od wprowadzenia ubezpieczeń turystycznych. Użytkownik aplikacji może porównać oferty travelek od różnych dostawców, a także skorzystać z opracowanego przez KioskPolis sytemu rekomendacji, podpowiadającego odpowiedni zakres ochrony przy uwzględnieniu celu i okoliczności podróży.

Z tego, co wiem, współpraca między podmiotami ma być dalej rozwijana. Możliwe więc, że mikroubezpieczenia do aplikacji SkyCash wrócą, tyle że w nowej odsłonie.

Przeczytajcie także: Zmiany w zarządzie spółki SkyCash

Warto wspomnieć, że swego czasu w aplikacji można było również kupić polisy komunikacyjne od Benefii i Uniqi. KioskPolis to porównywarka ubezpieczeń, która w ramach swojej platformy sprzedażowej umożliwia porównanie i zakup polis od kilkunastu dostawców, w tym oczywiście również ubezpieczeń komunikacyjnych. Jako nowy partner SkyCasha może więc zaoferować mu wsparcie również w tym zakresie. Konkurencyjna aplikacja, czyli mPay, już taką porównywarkę przy współpracy z KioskiemPolis wdrożyła.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies