Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W mPay pojawią się ubezpieczenia komunikacyjne. I to nie od jednego, ale od całego grona ubezpieczycieli

Oferta ubezpieczeniowa mPay powstała we współpracy z porównywarką KioskPolis.pl

W aplikacji mPay pojawią się ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC, assistance i NNW. Od 31 maja użytkownicy będą mogli porównywać oferty różnych ubezpieczycieli i kupować wybrane polisy bezpośrednio w apce. Rozwiązanie zostało przygotowane we współpracy z porównywarką ubezpieczeń KioskPolis.pl.

Zainteresowani ofertą ubezpieczeniową znajdą ją w zakładce Moje Finanse, po kliknięciu w kafelek Ubezpieczenia. Po wskazaniu interesującego ich typu polisy zostaną poproszeni o zeskanowanie kodu Aztec z dowodu rejestracyjnego lub ręczne wprowadzenie danych pojazdu. Wyświetlą się wtedy oferty od różnych ubezpieczycieli, które będą mogli filtrować np. po zakresie ubezpieczenia czy dodatkowych opcjach ochrony. Za wybraną ofertę płaci się w aplikacji, korzystając z jednej z trzech opcji: przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza w portfelu mPay lub karta w portfelu MasterPass. Docelowo ma się pojawić także możliwość rozłożenia płatności na raty. Polisa wysyłana jest na adres mailowy.

Przeczytajcie także: Samochody elektryczne pojadą autostradami bezpłatnie

Z okazji startu platformy mPay przygotował dla swoich klientów promocję. Przez najbliższe trzy miesiące za zakup ubezpieczenia komunikacyjnego za pośrednictwem aplikacji użytkownik otrzyma zwrot w wysokości 5 proc. składki (nie więcej jednak niż 500 zł). Środki będzie można wykorzystać na zakup dowolnego produktu lub usługi z portfolio mPay i partnerów firmy.

Aplikacja mPay znana jest szczególnie jako narzędzie do zakupu biletów komunikacyjnych czy regulowania należności za płatne parkowanie. Można także za jej pomocą doładować telefon, opłacić grę czy dostęp do usług streamingowych. A przemieszczanie się komunikacją miejską ułatwi zaś planer podróży, który pojawił się po niedawnej aktualizacji aplikacji. Pod koniec roku do apki trafiła oferta pożyczkowa. Cały proces – od pozyskania propozycji równoznacznej z decyzją o przyznaniu finansowania, przez wypłatę środków, aż po obsługę spłaty zobowiązania realizowany jest w systemie mPay.

Przeczytajcie także: Millennium za aplikacją dla dzieci

Warto także wspomnieć, że operator apki mPay w lutym poinformował o przejęciu Domu Maklerskiego Banku BPS, a w marcu uzyskał od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenie na rozszerzenie zakresu usług w zakresie inicjowania transakcji płatniczych (PIS), świadczenia usługi dostępu do informacji o rachunku (AIS), a także realizacji przekazów pieniężnych. Firma może też się pochwalić udaną emisją akcji, w ramach której udało się pozyskać ponad 5,5 mln zł.

Z kolei KioskPolis.pl to jedna z internetowych porównywarek online, która umożliwia porównanie i zakup ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych od różnych ubezpieczycieli, m.in. Benefii, Ergo Hestii, Europy, Generali, Link4, Proamy, Signal Iduny, TUZ czy Uniqi. Oprócz platformy przygotowanej dla klientów na stronie internetowej kioskpolis.pl, firma stawia także na partnerstwa z innymi podmiotami, którym udostępnia swoje rozwiązania sprzedażowe, takimi jak OLX czy Yanosik, a teraz także mPay. W ostatnim czasie mówiło się, że KioskPolis.pl aktywnie szuka kolejnych partnerów, m.in. starając się namówić banki, aby zaczęły sprzedawać ubezpieczenia dostarczane przez porównywarkę. Zobaczymy, czy i takim sukcesem firma będzie mogła się pochwalić.

Trzeba też wspomnieć, że mPay nie jest pierwszym operatorem aplikacji do płatności zdalnych, który proponuje ubezpieczenia komunikacyjne. Od dawna tego rodzaju oferta dostępna jest w aplikacji konkurencyjnej firmy SkyCash.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies