Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay chce być jak Robinhood. Kupi DM Banku BPS i zaoferuje rachunek maklerski w aplikacji mobilnej

mPay podpisał warunkową umowę przejęcia Domu Maklerskiego Banku BPS. Finalizacja transakcji jest uzależniona od zgody KNF

Operator aplikacji mobilnej mPay poinformował o zawarciu pod koniec stycznia warunkowej umowy przejęcia Domu Maklerskiego Banku BPS. Nie podano kwoty transakcji, ale podkreślono, że transakcja jest warunkowa i podlega procedurze zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. – Równolegle do tego procesu będziemy przygotowywali rozwiązania techniczne umożliwiające dostęp do wybranych opcji inwestycyjnych w aplikacji mPay – powiedział Daniel Ścigała, wiceprezes mPay.

Przedstawiciel mPay dodaje, że udostępnienie przez mPay oferty domu maklerskiego wymaga rejestracji spółki jako tzw. agenta firmy inwestycyjnej. – Liczymy na to, że użytkownicy aplikacji będą mogli skorzystać z innowacyjnych rozwiązań w drugiej połowie bieżącego roku – powiedział Daniel Ścigała.

Przeczytajcie także: Nowy udziałowiec spółki mPay

Dom Maklerski Banku BPS od 2008 roku świadczy usługi w zakresie wykonywania zleceń na głównym parkiecie oraz rynku inwestycji alternatywnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. DM Banku BPS jest jednym liderów rynku w przygotowaniu emisji i oferowaniu obligacji komunalnych.

Natomiast mPay to aplikacja mobilna znana przede wszystkim z płatności zdalnych za bilety komunikacji miejskiej czy postój w strefach płatnego parkowania w centrach miast. Na koniec grudnia ub.r. w aplikacji zarejestrowanych było blisko 457 tys. kont, co oznacza wzrost w stosunku rocznym o blisko 84 proc.

Przeczytajcie także: Terminale Grupy Lew przejęte przez Polskie ePłatności

Od pewnego czasu operator aplikacji mPay rozwija w niej usługi finansowe. Pod koniec ubiegłego roku uruchomił platformę do zaciągania pożyczek, która wkrótce ma także oferować kredyty bankowe. Spółka pozyskała niedawno nowego inwestora – więcej na ten temat w tekście mPay ma nowego inwestora. Mniejszościowy pakiet akcji kupiła firma z branży energetycznej.

Na świecie jest kilka przykładów fintechów, które oferują nowoczesne usługi maklerskie. Chyba najbardziej znanym jest amerykański Robinhood. W Polsce akcje spółek publicznych za pomocą swojej aplikacji oferuje np. Revolut. Ciekawe, jak na tym polu radzić sobie będzie mPay.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies