Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay ma nowego inwestora. Mniejszościowy pakiet akcji kupiła firma z branży energetycznej

Firma US.EN.EKO nabyła prawie 8 proc. akcji mPay za 2 mln zł

Ostatniego dnia ubiegłego roku operator aplikacji mPay poinformował o pozyskaniu nowego inwestora. Została nim firma US.EN.EKO. Z informacji zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że firma ta działała dotąd przede wszystkim w branży energetycznej oraz budowlanej, a jej głównym akcjonariuszem jest inna firma energetyczna – BSG Energia. Jej prezesem jest Radosław Dudziński, w przeszłości związany m.in. z PGNiG.

Przeczytajcie także: Pekao przymusowo przejmuje Idea Bank

US.EN.EKO za 2 mln zł kupiła nowo wyemitowane akcje, które dają jej prawie 8 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy mPay. W wyniku tej transakcji udział dotychczasowego głównego akcjonariusza mPay, czyli częstochowskiej Grupy LEW, spadł z ponad 91 proc. do bez mała 78 proc. w kapitale spółki. Z transakcją związane są zapewne zmiany w składzie rady nadzorczej, do której powołano Radosława Dudzińskiego i Mariusza Chudzickiego. Odwołano z niej natomiast Radosława Sosnowskiego i Andrzeja Basiaka. Ten ostatni jest aktualnie prezesem mPay.

Przeczytajcie także: W aplikacji mPay dostępne są pożyczki

mPay jest uznawany za protoplastę płatności mobilnych na polskim rynku. Aktualnie oferuje je za pośrednictwem aplikacji, której można używać m.in. do płatności za bilety komunikacji miejskiej czy wnoszenia opłat za postój w strefach parkowania. Operator apki chce za jej pomocą oferować też różne usługi finansowe. Od niedawna mPay umożliwia na przykład zaciąganie pożyczek.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies