Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Hapipożyczki w aplikacji do płatności mobilnych. Właściciel Providenta nawiązał współpracę z operatorem mPay

W przyszłości w apce mPay mają pojawić się pożyczki także innych instytucji, w tym banków

W opublikowanym przed chwilą komunikacie prasowym operator aplikacji mPay potwierdził informacje cashless.pl sprzed kilku dni na temat wprowadzenia do oferty pożyczek. Od teraz użytkownicy apki mPay, znanej dotąd przede wszystkim z usług płatności zdalnych za bilety parkingowe czy komunikacji publicznej, mogą ubiegać się o finansowanie w wysokości maks. 10 tys. zł w firmie hapipożyczki. Jej właścicielem jest brytyjska spółka IPF, ta sama, która od wielu lat jest obecna w Polsce także poprzez markę Provident.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2020

Z komunikatu mPay wynika, że aby uzyskać pożyczkę, wystarczy tylko telefon z aplikacją, za pomocą której można złożyć maksymalnie uproszczony wniosek. Cała operacja zamyka się w kilku krokach – bez konieczności potwierdzania zarobków czy robienia przelewów weryfikacyjnych. W mPay proces potwierdzenia tożsamości jest możliwy przez tzw. "selfie". Użytkownik przechodzi go tylko raz, w trakcie rejestracji konta. Dzięki temu osoba ubiegająca się o pożyczkę nie podlega żadnej dodatkowej weryfikacji.

mPay deklaruje też, że w przeciwieństwie do innych pośredników jego oferta przedstawiona konkretnemu klientowi jest wiążącą decyzją o udzieleniu finansowania. – Analizując dostępne na rynku rozwiązania pożyczkowe z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że prościej niż w mPay już się tego procesu przeprowadzić nie da – mówi Andrzej Basiak, prezes mPay.

Przeczytajcie także: mPay wchodzi w pożyczki

Pieniądze, które zostają przyznane klientowi, aktualnie maksymalnie 10 tys. zł, trafiają na rachunek rozliczeniowy w aplikacji. Z jej poziomu można zrobić przelew Elixir albo Express Elixir na swoje osobiste konto bankowe, lub wypłacić pozyskane środki gotówką w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Docelowo w aplikacji mPay mają być dostępne propozycje wielu renomowanych podmiotów, nie tylko firm pożyczkowych, ale i banków. Z informacji nieoficjalnych wynika, że mPay chce umożliwić wypłatę środków także za pomocą bankomatów a w dalszej przyszłości – za pomocą kart wirtualnych dodanych do ApplePay i Google Pay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies