Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay wchodzi w pożyczki. Środki będzie można wypłacić na poczcie albo przelewem Express Elixir, a wkrótce także z bankomatu

Nowa usługa w aplikacji mPay ma być odstępna już od jutra

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, w ofercie mPay pojawią się pożyczki. Już od jutra użytkownicy w aplikacji, znanej dotąd przede wszystkim z płatności zdalnych m.in. za bilety parkingowe i komunikacji miejskiej, będą mogli zaciągać pożyczki ratalne na maksymalnie 10 tys. zł, z okresem spłaty od 6 do 24 miesięcy. mPay będzie w tym wypadku pośrednikiem, ale przedstawiciele spółki deklarują, że cały proces od złożenia wniosku do wypłaty środków będzie przebiegać w aplikacji i ma trwać kilka minut.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2020

Z deklaracji spółki mPay wynika ponadto, że środki pochodzące z pożyczek mają być od razu dostępne do wykorzystania. Będzie można wypłacić je w gotówce w placówce Poczty Polskiej za pomocą przekazu Giro. Będzie też można je przesłać na konto bankowe za pomocą przelewu Elixir albo Express Elixir. Wkrótce ma zostać udostępniona usługa umożliwiająca wypłatę pieniędzy w bankomacie, a w niedalekiej przyszłości mPay chce zaoferować wirtualne karty, które będzie można dodawać do Apple Pay i Google Pay. Dzięki temu pożyczone pieniądze będzie można wydawać bezgotówkowo w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Przeczytajcie także: W konkursie cashless.pl do wygrania iPhone

Szczegóły nowej oferty mają być znane jutro, gdy w marketach Apple Pay i Google Pay pojawią aktualizacje aplikacji mobilnej mPay. Przedstawiciele spółki deklarują, że na razie w apce dostępne będą pożyczki jednej z firm niebankowych. W najbliższych tygodniach i miesiącach pojawią się oferty kolejnych instytucji pożyczkowych a także banków. Władze mPay podkreślają, że największą zaletą ich nowej oferty będzie przyjazny proces, który charakteryzował się będzie m.in. brakiem weryfikowania tożsamości przez partnerów zewnętrznych, np. za pomocą przelewu. Od niedawna mPay oferuje własny proces weryfikacji przy pomocy selfie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies