Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay chce wykorzystać open banking. Zmienił aplikację i wystąpił o zezwolenie na dostęp do danych bankowych

mPay spodziewa się, że zgodę na rozszerzenie licencji otrzyma jeszcze w tym roku

mPay udostępnił nową wersję swojej aplikacji mobilnej (można ją pobrać zarówno z App Store jak i Google Play). Najważniejszą, wprowadzoną przy okazji nowością, jest podział pulpitu apki na dwie zakładki: Produkty i usługi oraz Moje finanse. Za pomocą pierwszej z nich użytkownicy mają dostęp do głównych usług oferowanych przez mPay, takich jak możliwość zakupu biletów czy opłacania parkowania. Natomiast w zakładce Moje finanse zgromadzono kafle z dostępem do usług finansowych, m.in. przelewania pieniędzy czy zasilania portmonetki środkami.

Przeczytajcie także: Znowu zmiany we władzach mPay

Z informacji prasowej mPay wynika, że nowy podział sygnalizuje kierunek, w którym spółka będzie w najbliższym czasie się rozwijać. Chodzi głównie o nowe usługi finansowe wykorzystujące możliwości dyrektywy PSD II i idei otwartej bankowości. mPay podał, że wystąpił do Komisji Nadzoru Finansowego o rozszerzenie posiadanej przez siebie licencji krajowej instytucji płatniczej o usługi AIS (dostęp do danych bankowych umożliwiający oferowanie np. agregatorów rachunków osobistych) oraz PIS (możliwość zlecania transakcji z rachunków bankowych). Spółka spodziewa się, że odpowiednie zgody może uzyskać jeszcze w tym roku.

Przeczytajcie także: W mPay konto możecie założyć przez selfie

We wprowadzaniu nowych usług finansowych spółce mPay pomóc mają także zmiany we władzach firmy. Przypomnę, że niedawno do zarządu mPay trafił Daniel Ścigała, który w przeszłości pracował w mBanku, BNP Paribas, a ostatnio pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing w firmie G-Rock Ltd. z siedzibą na Gibraltarze, która wprowadza na rynek markę Golden Sand Bank. Wiceprezesem został także dotychczasowy prezes Krzysztof Hejduk a obowiązki prezesa objął Andrzej Basiak.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies