Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konto przez selfie możecie założyć nie tylko w banku. Nowy sposób weryfikacji tożsamości w aplikacji mPay

Dzięki weryfikacji tożsamości użytkownicy otrzymają dostęp do usług finansowych oferowanych przez mPay

Nowi a także dotychczasowi użytkownicy aplikacji mPay mogą już skorzystać z weryfikacji tożsamości przy pomocy rozwiązania znanego dotąd głównie z bankowości. Mowa o procesie z wykorzystaniem zdjęcia dowodu osobistego oraz selfie użytkownika. Dotychczas, aby mieć dostęp do niektórych usług, trzeba było potwierdzić swoją tożsamość wykonując przelew z rachunku bankowego, co jest niewygodne (na weryfikację trzeba czekać do zaksięgowania przelewu) i często się nie udaje.

Przeczytajcie także: Aplikacja mPay dostępna dla użytkowników Huawei

Aby zweryfikować się w mPay za pomocą selfie, należy skorzystać z ikony znajdującej się w prawym dolnym rogu aplikacji. Proces przebiega podobnie jak w analogicznych usługach oferowanych przez banki. Należy sfotografować obie strony dokumentu tożsamości, a także wykonać selfie. Jeśli twarz na zdjęciu w dowodzie będzie zgodna z tą na selfie, weryfikacja kończy się powodzeniem, a klient zyskuje możliwość korzystania ze wszystkich usług mPay.

Konieczność weryfikowania tożsamości użytkowników także przez takie firmy jak operatorzy płatności zdalnych wynika z przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Dotychczas dostawcy aplikacji płatniczych wykorzystywali do tego celu przede wszystkim przelewy weryfikacyjne z rachunku bankowego. Niestety, to bywa kłopotliwe, bo często podawane przez użytkowników dane w aplikacji różnią się nieznacznie od tych posiadanych przez bank (np. literówka w nazwisku czy adresie). Wówczas weryfikacja się nie udaje, a to irytuje użytkowników.

Przeczytajcie także: Zobaczcie kto oferuje i jakie płatności mobilne w Polsce

Wydaje się, że proces zaproponowany przez mPay jest rozwiązaniem wygodnym i akceptowalnym dla klientów, zwłaszcza, że mogą go znać z aplikacji bankowych (obecnie to już standard na rynku bankowym). Przypomnę jednak, że podstawowe usługi jak płatności za parkowanie czy zakup biletów komunikacji miejskiej są dostępne bez konieczności weryfikowania tożsamości (tak jest nie tylko w mPay, ale i np. konkurencyjnym SkyCash). Weryfikacja pozwala na korzystanie z usług finansowych, takich jak np. przelewy pomiędzy użytkownikami. mPay deklaruje, że tego rodzaju funkcji będzie wkrótce więcej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies