Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay Go. Nowa funkcja, która pomoże w podróżowaniu komunikacją miejską

Nowa usługa pojawiła się już w aplikacji mPay na urządzeniach z systemem Android

Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android mogą już pobrać aktualizację aplikacji mobilnej mPay, która zawiera dwie interesujące nowości. Pierwsza z nich to planer podróży ułatwiający poruszanie się komunikacją miejską. Jest to interesujące uzupełnienie usługi, z której mPay jest najbardziej znany, czyli zakupu biletów komunikacji miejskiej.

Przeczytajcie także: mPay ma nowego inwestora

Funkcja o nazwie mPay Go jest dostępna w menu dolnym aplikacji po zalogowaniu. Aby z niej skorzystać, należy wpisać nazwę docelowej ulicy. Apka wskaże przystanek oraz numer linii tramwaju czy autobusu, którą należy wybrać wraz z godziną odjazdu. mPay Go pokazuje kilka opcji dojazdu do miejsca docelowego, bezpośrednio lub z przesiadkami. Funkcja mPay Go jest dostępna w 22 miastach, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie czy Białymstoku.

Jak wspomniałem, mPay jest prekursorem płatności mobilnych za bilety komunikacji miejskiej w Polsce. Od pewnego czasu musi konkurować nie tylko z apkami płatniczymi, takimi jak np. SkyCash czy moBiLET, ale także z aplikacją Jakdojade. Jej operator dodał bowiem płatności mobilne do najważniejszej funkcji, jaką w jej przypadku jest planer podróży.

Przeczytajcie także: SkyCash ogłosił sukces emisji akcji

Drugą nowością, która pojawiła się w aplikacji mPay wraz z ostatnią aktualizacją, jest zakup biletów wstępu do ZOO we Wrocławiu. W ten sposób za pomocą mPay można kupować wejściówki do dwóch ogrodów zoologicznych w Polsce – wcześniej w aplikacji mPay można już było znaleźć bilety do ZOO w Warszawie.

W ostatnich dniach o aplikacji mPay było głośno za sprawą inwestorów, których udało się pozyskać jej operatorowi. Dzięki emisji nowych akcji spółka zdobyła 5,5 mln zł. Wśród 12 nowych inwestorów największym został fundusz Solution One. Pozyskane pieniądze mają pozwolić na rozwój aplikacji oraz sfinalizowanie umowy przejęcia Domu Maklerskiego Banku BPS. Więcej na ten temat w tekście Kolejny inwestor uwierzył w mPay. Wśród akcjonariuszy spółki pojawił się fundusz Solution One.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies