Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w zarządzie SkyCash. Jacek Bykowski odszedł z firmy po niecałym roku

Jacek Bykowski, który w przeszłości stał też na czele mPay, innej spółki z branży płatności mobilnych, do zarządu SkyCash trafił we wrześniu ub. roku

Kilka dni temu SkyCash ogłosił drugą kampanię crowdfundingową, w trakcie której zbiera pieniądze na rozwój swojej aplikacji mobilnej. Przy okazji w dokumentach towarzyszących zaproszeniu do zakupu akcji spółki podano aktualny skład zarządu SkyCash, na którego czele stoi Jarosław Mazek, a towarzyszą mu Piotr Bochenek i Rafał Paluch. A to oznacza, że w zarządzie nie ma już Jacka Bykowskiego, który trafił do niego we wrześniu 2021 r., a więc ledwie rok temu.

Przeczytajcie także: SkyCash po raz kolejny sprzedaje swoje akcje

Jak wynika z profilu Jacka Bykowskiego w portalu Linkedin, manager ze SkyCash odszedł w lipcu, a więc we władzach spółki zasiadał 10 miesięcy. Jego przyjście do tej firmy było o tyle ciekawe, że w przeszłości był on prezesem największego konkurenta SkyCash, czyli mPay. A w zarządzie SkyCash od czasu powołania do niego Bykowskiego zaszła jeszcze inna zmiana. Nie ma tu już Adama Sadowskiego.

Jak wspominałem, SkyCash ogłosił kampanię crowdfundingową, w ramach której chce pozyskać 4,125 mln zł. Pieniądze mają pozwolić na przyspieszenie rozwoju apki, w tym opracowanie usługi wykorzystującej sztuczną inteligencję, która będzie pomagać w znalezieniu wolnego miejsca parkingowego w centrach miast. SkyCash chce też przeznaczyć pozyskane od inwestorów środki na przygotowanie się do wejścia na giełdę NewConnect.

Przeczytajcie także: Jacek Bykowski wraca do płatności

Co ciekawe, w dokumencie informacyjnym towarzyszącym zaproszeniu do zakupu akcji SkyCash pisze, że nie posiada kapitału w wysokości wymaganej przepisami prawa, co grozi odebraniem licencji krajowej instytucji płatniczej. Emisja akcji ma więc pomóc spełnić wymogi ustawowe. Z informacji cashless.pl wynika, że SkyCash może potrzebować na to ponad 3 mln zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies