Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z mPay do SkyCash. Jacek Bykowski wraca do płatności mobilnych

Były prezes operatora aplikacji mPay od września jest członkiem zarządu spółki SkyCash

Jacek Bykowski od początku września jest członkiem zarządu spółki SkyCash. Do płatności mobilnych wraca więc po kilku latach. Przypomnę, że w przeszłości Bykowski dwukrotnie był prezesem konkurencyjnej dla SkyCash instytucji, czyli mPay (najpierw w latach 2013-2015, a później na krótko w 2018 r.).

Przeczytajcie także: mPay wprowadzi płatności za autostrady

mPay i SkyCash to najbardziej znani i w zasadzie najważniejsi gracze na polskiej scenie tzw. płatności zdalnych, a więc głównie za przejazdy komunikacją miejską i postój w strefach płatnego parkowania. Obie firmy są często ze sobą porównywane i walczą na różnych rynkach, np. w Warszawie o możliwość przyjmowania płatności za parkowanie w centrum miasta. Ciekawostką może być fakt, że SkyCash pracuje obecnie nad zupełnie nową platformą, która ma przyspieszyć i usprawnić działanie aplikacji. mPay wykonał tę pracę już kilka lat temu.

Przeczytajcie także: Z aplikacji SkyCash zniknął Blik

A Jacek Bykowski karierę zawodową rozpoczynał w Procter & Gamble. Później na długo związał się z sektorem telekomunikacyjnym. Pracował m.in. w PTK Centertel, Telekomunikacji Polskiej i Polkomtelu. Po dołączeniu Jacka Bykowskiego do SkyCash zarząd tej firmy liczy cztery osoby. Na czele stoi Jarosław Mazek, a jego skład uzupełniają Piotr Bochenek oraz Adam Sadowski. Z kolei prezesem mPay jest Andrzej Basiak.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies