Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będzie trzecia aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie. Flowbird podpisał umowę z miastem

Możliwość płatności za postój w stołecznej strefie parkowania w aplikacji Flowbird pojawi się prawdopodobnie w II poł. października

Operator aplikacji mobilnej Flowbird podpisał wczoraj z warszawskim Zarządem Dróg Miejskich umowę na obsługę transakcji w stołecznej strefie płatnego parkowania. Jak przekazał serwisowi cashless.pl Tomasz Krajewski, odpowiedzialny za rozwój aplikacji Flowbird w Polsce, realny termin udostępnienia płatności za parkowanie w Warszawie w apce Flowbird to druga połowa przyszłego miesiąca.

Przeczytajcie także: mPay nie dostanie opcji parkowania w Warszawie

Flowbird będzie trzecią aplikacją mobilną, za pomocą której będzie można opłacać postój w warszawskiej strefie parkowania. Od wielu lat opcja taka była już dostępna w aplikacji SkyCash, a później trafiła ona także do apki moBiLET. Warszawa jest jednak jednym z tych miast w Polsce, które ograniczają liczbę aplikacji płatniczych z dostępem do usług miejskich. Operatorem, który bez powodzenia walczy od wielu lat o możliwość obsługi parkowania w centrum stolicy, jest np. mPay.

Przeczytajcie także: Z czego mają żyć operatorzy płatności mobilnych?

mPay brał udział w ostatnim przetargu na obsługę warszawskiej strefy i nawet go wygrał, ale Flowbird odwołał się od decyzji ZDM. Krajowa Izba Odwoławcza przyznała rację Flowbirdowi, a miasto zostało zobowiązane do podpisania z nim umowy. Co ciekawe, dla mPay to już trzecia w ostatnim czasie przetargowa przegrana batalia o parkowanie w Warszawie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies