Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Google Pay w PKO BP już działa. Pierwsi klienci indywidualni dodali swoje karty

Wcześniej PKO BP udostępnił Google Pay klientom firmowym

Jak donoszą czytelnicy cashless.pl, Google Pay już działa w PKO BP. Klienci indywidualni mogą dodawać swoje karty do portfela Google Wallet i płacić nimi zbliżeniowo za pomocą Google Pay. Sprawdziłem i mi też udało się przed chwilą dodać do Google Wallet swoją kartę Visa wydaną przez PKO BP.

Przeczytajcie także: PKO BP zapowiada wdrożenie Google Pay

O tym, że PKO BP zamierza zmienić swoje podejście do Google Pay i zaoferować te płatności także klientom indywidualnym, wiadomo od wczoraj. Bank umieścił "zapowiedź" na swoim profilu na Twitterze, a nieoficjalne źródła cashless.pl potwierdziły, że Google Pay wkrótce trafi do klientów PKO BP. Wcześniej bank udostępnił tę metodę płatności klientom firmowym i utrzymywał, że nie pracuje nad wprowadzeniem jej jako usługi dla klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: InPost będzie miał własne płatności odroczone

Na razie nie widzę w aplikacji IKO możliwości dodawania kart do Google Wallet, co oznacza, że PKO BP zdecydował się na uproszczone wdrożenie. Tzn. że do Google Pay można dodawać plastikowe karty PKO BP, ale za pośrednictwem aplikacji Google Wallet. Co ciekawe domyślną metodą zbliżeniowych płatności mobilnych w IKO na urządzeniach z Androidem jest teraz Blik zbliżeniowy. Nie widzę już usługi HCE, oferowanej wcześniej przez ten bank. Biuro prasowe banku podkreśla jednak, że HCE wciąż są w ofercie PKO BP, więc to musi być indywidualny problem mojej aplikacji lub smartfona.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies