Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kiedy Google Pay w PKO BP? Bank planuje udostępnić tę usługę wszystkim klientom

Krótka animacja umieszczona na Twitterze pozwala sądzić, że instytucja wdraża rozwiązanie na szerszą skalę

PKO BP umieścił na swoim koncie na Twitterze krótki film, w którym stawiane jest pytanie: Kiedy Google Pay w PKO Banku Polskim? Towarzyszy mu animacja oznaczająca np. buforowanie. Nieoficjalnie serwis cashless.pl dowiedział się, że nie jest to dzieło przypadku – największy rodzimy bank rzeczywiście zamierza upowszechnić tę usługę w swojej ofercie.

Przeczytajcie także: Comfino otwiera się na sklepy stacjonarne

Warto przypomnieć, że na początku tego roku PKO BP udostępnił już Google Pay (Portfel Google) klientom korporacyjnym i samorządowym. Do portfela cyfrowego amerykańskiej korporacji technologicznej można dodawać wybrane karty debetowe, kredytowe, przedpłacone oraz obciążeniowe Mastercarda i Visy. Instytucja dodawała wówczas, że nie zamierza udostępniać tego narzędzia klientom indywidualnym. Należy jednak mieć na uwadze, że wcześniej bank całkowicie wykluczał możliwość wprowadzenia tego rozwiązania.

Przeczytajcie także: PragmaGo rozszerzy ofertę o usługi płatnicze

Na brak Google Pay w ofercie PKO BP klienci narzekali od dawna. Tę usługę oferuje już zdecydowana większość banków na naszym rynku. Sam PKO BP udostępnia z kolei inne portfele cyfrowe: Apple Pay czy Garmin Pay. Klientom korzystającym z telefonów z systemem operacyjnym Android i chcącym płacić nimi zbliżeniowo, bank proponuje też płatności HCE (podobne rozwiązanie jak Google Pay, ale dostępne bezpośrednio w aplikacji bankowej). Jeżeli zatem wiadomość o powszechnym dostępie do Google Pay w PKO BP okaże się prawdziwa, będzie można mówić o sporej niespodziance.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies