Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PragmaGO rozszerzy ofertę o usługi płatnicze. Spółka została wpisana na listę małych instytucji płatniczych

Finansowanie firm ma jednak pozostać głównym przedmiotem działalności PragmaGO, która dostarcza m.in. płatności odroczone dla biznesowych klientów Allegro

W rejestrze małych instytucji płatniczych, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego, pojawiła się spółka PragmaGO. Zgodnie z wpisem umieszczonym w rejestrze firma może m.in. realizować przelewy, obsługiwać transakcje kartami, przyjmować wpłaty gotówki, wydawać instrumenty płatnicze, m.in. karty itd.

Przeczytajcie także: Allegro Pay Business kusi nowe firmy

PragmaGO to firma specjalizująca się m.in. w usługach faktoringowych. Czytelnikom cashless.pl może być znana choćby ze współpracy z platformą Allegro, której dostarcza płatności odroczone (z angielskiego buy now, pay later, BNPL) w wersji biznesowej. W ostatnim czasie usługa zyskała nową nazwę – Allegro Pay Business. A po co spółce wpis do rejestru MIP-ów?

Prezes PragmaGO Tomasz Boduszek tłumaczy serwisowi cashless.pl, że głównym przedmiotem działalności firmy w e-commerce pozostanie finansowanie sprzedaży w modelu zwanym embedded finance (oferowanie usług finansowych w ramach systemu firmy partnerskiej, której główny przedmiot działalności nie jest związany z finansami). Spółka chce jednak uzupełnić swoją ofertę o kompleksowe rozwiązania płatnicze.

Przeczytajcie także: PragmaGO przejmuje Fandla Faktoring

– Chcemy rozszerzyć naszą ofertę o dodatkowe rozwiązanie ułatwiające działalność naszym partnerom i ich klientom. Zrealizujemy to poprzez stopniowe rozszerzanie integracji technologicznych naszej aplikacji z ekosystemami partnerów o dodatkowe elementy. Mają one wspierać nasze relacje z partnerami i pomagać w budowie sieci partnerskiej ukierunkowanej na wbudowane finansowanie, nie mają być samodzielnym elementem oferty – powiedział Tomasz Boduszek.

W przyszłości zapewne więc PragmaGO będzie starać się o licencję krajowej instytucji płatniczej. MIP-y mają bowiem spore ograniczenia. Na przykład ich obroty miesięczne nie powinny przekraczać 1,5 mln euro, działalność mogą prowadzić tylko na terenie Polski i nie mogą oferować usług określanych mianem otwartej bankowości, a więc np. wykonywać transakcji z rachunków bankowych klientów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies