Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PragmaGO rozszerzy ofertę o usługi płatnicze. Spółka została wpisana na listę małych instytucji płatniczych

Finansowanie firm ma jednak pozostać głównym przedmiotem działalności PragmaGO, która dostarcza m.in. płatności odroczone dla biznesowych klientów Allegro

W rejestrze małych instytucji płatniczych, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego, pojawiła się spółka PragmaGO. Zgodnie z wpisem umieszczonym w rejestrze firma może m.in. realizować przelewy, obsługiwać transakcje kartami, przyjmować wpłaty gotówki, wydawać instrumenty płatnicze, m.in. karty itd.

Przeczytajcie także: Allegro Pay Business kusi nowe firmy

PragmaGO to firma specjalizująca się m.in. w usługach faktoringowych. Czytelnikom cashless.pl może być znana choćby ze współpracy z platformą Allegro, której dostarcza płatności odroczone (z angielskiego buy now, pay later, BNPL) w wersji biznesowej. W ostatnim czasie usługa zyskała nową nazwę – Allegro Pay Business. A po co spółce wpis do rejestru MIP-ów?

Prezes PragmaGO Tomasz Boduszek tłumaczy serwisowi cashless.pl, że głównym przedmiotem działalności firmy w e-commerce pozostanie finansowanie sprzedaży w modelu zwanym embedded finance (oferowanie usług finansowych w ramach systemu firmy partnerskiej, której główny przedmiot działalności nie jest związany z finansami). Spółka chce jednak uzupełnić swoją ofertę o kompleksowe rozwiązania płatnicze.

Przeczytajcie także: PragmaGO przejmuje Fandla Faktoring

– Chcemy rozszerzyć naszą ofertę o dodatkowe rozwiązanie ułatwiające działalność naszym partnerom i ich klientom. Zrealizujemy to poprzez stopniowe rozszerzanie integracji technologicznych naszej aplikacji z ekosystemami partnerów o dodatkowe elementy. Mają one wspierać nasze relacje z partnerami i pomagać w budowie sieci partnerskiej ukierunkowanej na wbudowane finansowanie, nie mają być samodzielnym elementem oferty – powiedział Tomasz Boduszek.

W przyszłości zapewne więc PragmaGO będzie starać się o licencję krajowej instytucji płatniczej. MIP-y mają bowiem spore ograniczenia. Na przykład ich obroty miesięczne nie powinny przekraczać 1,5 mln euro, działalność mogą prowadzić tylko na terenie Polski i nie mogą oferować usług określanych mianem otwartej bankowości, a więc np. wykonywać transakcji z rachunków bankowych klientów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies