Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google Pay znika ze smartfonów użytkowników z Polski. Usługę zastępuje Portfel Google

Nowa aplikacja ma służyć nie tylko do płacenia, ale też przechowywania dokumentów czy biletów

Google Pay znika z polskiego rynku, a w jego miejsce udostępniany jest Portfel Google. Aktualizacja i towarzyszący jej rebranding odbywa się stopniowo – część polskich użytkowników może już korzystać z nowego narzędzia, część musi na nie jeszcze poczekać. Ważne, że po zmianie na Portfel Google użytkownicy smartfonów z systemem Android wciąż będą mogli korzystać z niego do zbliżeniowych płatności mobilnych.

Przeczytajcie także: Mastercard i Fiserv poszerzają dostępność usługi Cash2Card

Rebranding nie powinien być zaskoczeniem – zapowiedziano go ponad dwa miesiące temu, podczas konferencji Google I/O. Portfel Google (Google Wallet) w założeniu ma być usługą bardziej wszechstronną: użytkownik doda do niego nie tylko karty płatnicze, ale też m.in. cyfrowe klucze (do domu, samochodu, pokoju hotelowego), bilety lotnicze lub te na koncert, a także dokumenty, karty podarunkowe i lojalnościowe oraz zaświadczenia o szczepieniach. Tyle teoria, bo w praktyce na każdym rynku będzie to zapewne wyglądać inaczej. Na razie polski klient w Portfelu Google nie znajdzie w zasadzie niczego nowego w porównaniu z tym, co miał w Google Pay.

Przeczytajcie także: Allegro usprawnia usługę One Fulfillment

Amerykańska korporacja technologiczna najwyraźniej chce iść śladem swojej konkurencji, firmy Apple. Ta ostatnia rozwija aplikację Wallet, której możliwości nie ograniczają się do płatności. Warto jednak zaznaczyć, że samo Google też eksperymentowało już z nazwą Wallet – historia tego produktu sięga początków poprzedniej dekady. Jednak w kolejnych latach firma z Doliny Krzemowej nie mogła się zdecydować, w którym kierunku chce rozwijać ten pomysł.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies