Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do salonu Empiku zamiast do wpłatomatu? Mastercard i Fiserv poszerzają dostępność usługi Cash2Card

Z możliwości wpłacania gotówki na konto przy okazji zakupów od dwóch lat mogą już korzystać klienci sieci Żabka

Mastercard poinformował o powiększeniu sieci punktów handlowych, w których można korzystać z usługi "Wpłacaj na kartę" (Cash2Card). Organizacja płatnicza oraz Fiserv nawiązały współpracę z salonami Empiku i Papiernik by Empik, dzięki czemu w ponad 300 punktach tej sieci klienci będą mogli dokonywać wpłat na kartę przy okazji zakupów. Maksymalna kwotą, jaką można wpłacić w salonach Empiku, to 1 tys. zł. (zarówno jednorazowo, jak i dziennie), a rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich posiadaczy kart płatniczych Mastercarda, z wyłączeniem kart wydanych przez Citi Handlowy.

Przeczytajcie także: Mastercard uruchamia platformę GdzieZamieszkac.com

Cash2Card to usługa będąca odwrotnością cashbacku (wypłat gotówki przy okazji zakupów kartą). Dzięki "Wpłacaj na kartę" użytkownik plastiku Mastercard może podczas płacenia za zakupy zdeponować gotówkę na rachunku powiązanym z kartą, korzystając z terminala płatniczego należącego do Fiserv marki Polcard. Rozwiązanie jest więc alternatywą dla transakcji we wpłatomatach czy wpłaty podczas wizyty w oddziale banku.

Pierwsze doniesienia o tej usłudze pojawiły się w serwisie cashless.pl już trzy lata temu, a oficjalnie wystartowała ona w lutym 2022 r. Wtedy to Mastercard, Fiserv (jeszcze jako First Data) oraz Żabka pochwaliły się wprowadzeniem "Wpłacaj na kartę" we wszystkich Żabkach korzystających z terminali płatniczych Polcard. Teraz usługa została wprowadzona również do salonów Empiku, co – jak podaje Mastercard – sprawia, że Polacy mają obecnie do dyspozycji ponad 8 tys. punktów handlowych, w których mogą szybko i wygodnie wpłacić gotówkę na rachunek bankowy.

Przeczytajcie także: Fiserv przypomina o konieczności integracji kasy online z terminalem

Jak skorzystać z tej usługi? Przede wszystkim należy zasygnalizować taką chęć sprzedawcy przy kasie. Następnie należy przekazać mu gotówkę, która ma trafić na konto. Sprzedawca przeliczy środki i wprowadzi odpowiednią kwotę do systemu kasowego. Posiadacz karty Mastercarda powinien zbliżyć lub włożyć kartę do terminala i zatwierdzić operację PIN-em. Przy korzystaniu z usługi trzeba również wylegitymować się dokumentem tożsamości (podając przy tym swoje dane, takie jak imię, nazwisko, numer PESEL, seria i numer dokumentu tożsamości oraz data jego ważności). Po zakończeniu transakcji klient otrzymuje od sprzedawcy wydruk potwierdzenia wpłaty na konto, a pieniądze pojawiają się na nim po zaksięgowaniu przez bank obsługujący kartę.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies