Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PolCard przypomina o obowiązku integracji kasy online z terminalem płatniczym: macie na to dwa i pół roku

Firma przekonuje, że korzyści daje także integracja systemu kasowego z terminalem, choć prawnego obowiązku w tym wypadku nie ustanowiono

Spółka Fiserv – właściciel marki PolCard, przypomina, że 1 stycznia 2025 r. wejdzie w życie obowiązek integracji tzw. onlinowych kas fiskalnych z terminalami płatniczymi. Rozwiązanie polega na połączeniu urządzeń przewodowo lub bezprzewodowo (np. za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi). Wykorzystuje się do tego tzw. protokół FROB (opracowany pod auspicjami Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego).

Przeczytajcie także: PolCard uruchamia nową promocję

Zdaniem Fiserv, niezależnie od prawnego obowiązku wchodzącego w życie za ponad dwa lata, integracja niesie ze sobą wiele korzyści, więc nie warto czekać z nią do samego końca. Połączenie sprawia, że informacje o transakcji są automatycznie przekazywane pomiędzy oboma urządzeniami: z kasy przekazywane jest zlecenie płatnicze do terminala, z kolei z terminala powraca informacja, czy transakcja przebiegła pomyślnie, czy nie.

Dzięki temu obsługa osób płacących bezgotówkowo skraca się, co może przełożyć się na skrócenie kolejek i poprawę doświadczeń klientów. Jednocześnie eliminowane jest ryzyko błędów kasjerskich, zdarzających się w trakcie ręcznego wprowadzania kwot do POS-ów. Nie bez znaczenia jest też możliwe zwiększenie przestrzeni przy kasie dzięki wyeliminowaniu urządzeń do drukowania potwierdzeń płatności kartowych. Integracja w wielu przypadkach pozwala także na skorzystanie z tańszego urządzenia do akceptacji płatności, co pozwala na oszczędności związane z dzierżawą droższego terminala POS.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy udostępni wirtualne karty płatnicze

Z tych samych względów Fiserv przekonuje do integracji z urządzeniami płatniczymi także systemów kasowych, choć prawnego obowiązku w tym przypadku nie ma. Spółka korzysta przy tym z własnego protokołu komunikacyjnego ECR-POS. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje dostęp do bogatej oferty nowych opcji i dodatkowych usług płatniczych PolCard, które może obsłużyć szybko i wygodnie z poziomu systemu kasowego.

PolCard chwali się, że posiada ponad 200 gotowych integracji systemów kasowych z terminalami płatniczymi dla firm z branż, które najczęściej korzystają z takiego oprogramowania: sklepów wielkopowierzchniowych, hoteli, aptek, stacji paliw, sieci handlowych, restauracji i innych. Spółka posiada gotowe integracje ze wszystkimi markami kas fiskalnych online oferowanymi w Polsce i współpracuje z z producentami najpopularniejszych systemów kasowych na rynku.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies