Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PolCard przypomina o obowiązku integracji kasy online z terminalem płatniczym: macie na to dwa i pół roku

Firma przekonuje, że korzyści daje także integracja systemu kasowego z terminalem, choć prawnego obowiązku w tym wypadku nie ustanowiono

Spółka Fiserv – właściciel marki PolCard, przypomina, że 1 stycznia 2025 r. wejdzie w życie obowiązek integracji tzw. onlinowych kas fiskalnych z terminalami płatniczymi. Rozwiązanie polega na połączeniu urządzeń przewodowo lub bezprzewodowo (np. za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi). Wykorzystuje się do tego tzw. protokół FROB (opracowany pod auspicjami Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego).

Przeczytajcie także: PolCard uruchamia nową promocję

Zdaniem Fiserv, niezależnie od prawnego obowiązku wchodzącego w życie za ponad dwa lata, integracja niesie ze sobą wiele korzyści, więc nie warto czekać z nią do samego końca. Połączenie sprawia, że informacje o transakcji są automatycznie przekazywane pomiędzy oboma urządzeniami: z kasy przekazywane jest zlecenie płatnicze do terminala, z kolei z terminala powraca informacja, czy transakcja przebiegła pomyślnie, czy nie.

Dzięki temu obsługa osób płacących bezgotówkowo skraca się, co może przełożyć się na skrócenie kolejek i poprawę doświadczeń klientów. Jednocześnie eliminowane jest ryzyko błędów kasjerskich, zdarzających się w trakcie ręcznego wprowadzania kwot do POS-ów. Nie bez znaczenia jest też możliwe zwiększenie przestrzeni przy kasie dzięki wyeliminowaniu urządzeń do drukowania potwierdzeń płatności kartowych. Integracja w wielu przypadkach pozwala także na skorzystanie z tańszego urządzenia do akceptacji płatności, co pozwala na oszczędności związane z dzierżawą droższego terminala POS.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy udostępni wirtualne karty płatnicze

Z tych samych względów Fiserv przekonuje do integracji z urządzeniami płatniczymi także systemów kasowych, choć prawnego obowiązku w tym przypadku nie ma. Spółka korzysta przy tym z własnego protokołu komunikacyjnego ECR-POS. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje dostęp do bogatej oferty nowych opcji i dodatkowych usług płatniczych PolCard, które może obsłużyć szybko i wygodnie z poziomu systemu kasowego.

PolCard chwali się, że posiada ponad 200 gotowych integracji systemów kasowych z terminalami płatniczymi dla firm z branż, które najczęściej korzystają z takiego oprogramowania: sklepów wielkopowierzchniowych, hoteli, aptek, stacji paliw, sieci handlowych, restauracji i innych. Spółka posiada gotowe integracje ze wszystkimi markami kas fiskalnych online oferowanymi w Polsce i współpracuje z z producentami najpopularniejszych systemów kasowych na rynku.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies