Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy projekt technologiczny w Pocztowym. Bank, przy współpracy z Fiserv, udostępni wirtualne karty płatnicze

Karty będą wydawane w kilka chwil po złożeniu wniosku i od razu będzie można jej dodawać do cyfrowych portfeli takich jak Apple Pay czy Google Pay

Fiserv (właściciel marki Polcard) oraz Bank Pocztowy oferują kolejną w ciągu ostatnich miesięcy usługę technologiczną. Mowa o możliwości elektronicznego wydawania kart płatniczych. Karta będzie dostępna dla klienta w kilka chwil po zatwierdzeniu wniosku w tej sprawie. Wszelkie dane potrzebne do transakcji online, jak numer karty, kod CVC2 oraz jej data ważności będzie można uzyskać w serwisach bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także: Fiserv nawiązał współpracę z Dotykacką

Z informacji otrzymanych od obu partnerów wynika, że tak wydaną kartę od razu będzie można dodać do portfeli cyfrowych i zacząć nią płacić zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych. Z wirtualnych kart Pocztowego można korzystać za pomocą Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Xiaomi Pay. Przy pomocy wspomnianych rozwiązań można też wypłacać zbliżeniowo gotówkę z bankomatów. Potrzebny do tego kod PIN nadaje się samodzielnie w bankowości elektronicznej. Klient może również w dowolnej chwili zmieniać limity transakcyjne karty oraz ją zastrzec.

Podobne usługi oferowane są już przez niektóre konkurencyjne dla Pocztowego banki. Na razie jednak nie jest to powszechny standard.

Przeczytajcie także: Fiserv przejął Finxact

Fiserv (wcześniej First Data Polska) jest partnerem technologicznym Banku Pocztowego od dłuższego czasu. W ostatnich miesiącach przeprowadził kilka wdrożeń w tej instytucji. Najciekawsze z nich to oczywiście biometryczna karta płatnicza, która pojawiła się w ofercie Pocztowego pod koniec ubiegłego roku. Później Fiserv i Pocztowy były jednymi z pierwszych instytucji w Polsce, które wprowadziły na ten rynek płatności mobilne Xiaomi Pay.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies