Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy projekt technologiczny w Pocztowym. Bank, przy współpracy z Fiserv, udostępni wirtualne karty płatnicze

Karty będą wydawane w kilka chwil po złożeniu wniosku i od razu będzie można jej dodawać do cyfrowych portfeli takich jak Apple Pay czy Google Pay

Fiserv (właściciel marki Polcard) oraz Bank Pocztowy oferują kolejną w ciągu ostatnich miesięcy usługę technologiczną. Mowa o możliwości elektronicznego wydawania kart płatniczych. Karta będzie dostępna dla klienta w kilka chwil po zatwierdzeniu wniosku w tej sprawie. Wszelkie dane potrzebne do transakcji online, jak numer karty, kod CVC2 oraz jej data ważności będzie można uzyskać w serwisach bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także: Fiserv nawiązał współpracę z Dotykacką

Z informacji otrzymanych od obu partnerów wynika, że tak wydaną kartę od razu będzie można dodać do portfeli cyfrowych i zacząć nią płacić zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych. Z wirtualnych kart Pocztowego można korzystać za pomocą Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Xiaomi Pay. Przy pomocy wspomnianych rozwiązań można też wypłacać zbliżeniowo gotówkę z bankomatów. Potrzebny do tego kod PIN nadaje się samodzielnie w bankowości elektronicznej. Klient może również w dowolnej chwili zmieniać limity transakcyjne karty oraz ją zastrzec.

Podobne usługi oferowane są już przez niektóre konkurencyjne dla Pocztowego banki. Na razie jednak nie jest to powszechny standard.

Przeczytajcie także: Fiserv przejął Finxact

Fiserv (wcześniej First Data Polska) jest partnerem technologicznym Banku Pocztowego od dłuższego czasu. W ostatnich miesiącach przeprowadził kilka wdrożeń w tej instytucji. Najciekawsze z nich to oczywiście biometryczna karta płatnicza, która pojawiła się w ofercie Pocztowego pod koniec ubiegłego roku. Później Fiserv i Pocztowy były jednymi z pierwszych instytucji w Polsce, które wprowadziły na ten rynek płatności mobilne Xiaomi Pay.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies