Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Comfino otwiera się na sklepy stacjonarne. Klientom może to ułatwić finansowanie zakupów

Platforma Comfino wystartowała w połowie 2021 roku i początkowo mogli z niej korzystać wyłącznie klienci sklepów online

Platforma Comfino, uruchomiona ponad rok temu przez Comperię, otwiera się na sklepy stacjonarne. Dzięki temu klienci zyskają dostęp do różnych metod finansowania zakupów: płatności odroczonych, rat (zarówno marżowych, jak i zero procent), kredytów, a także rozwiązań dla firm. Płatność za produkt czy usługę do kwoty 50 tys. zł może być rozłożona na 60 miesięcy.

Przeczytajcie także: Ponad 12 mln Polaków korzysta wyłącznie z bankowości mobilnej

Jak to wygląda w praktyce? Uruchomienie Comfino w punkcie stacjonarnym nie wymaga integracji lub innych działań z obszaru IT. Sklep czy punkt usługowy podpisuje umowę z operatorem Comfino i dostaje dostęp do panelu platformy online. Od tego momentu może oferować klientom różne metody finansowania. Jeżeli konsument chce z nich skorzystać, wybiera jedną z opcji, a sprzedawca wpisuje w panelu podstawowe dane (imię, nazwisko, mail i nr telefonu kupującego). Generowany jest wniosek, do którego kupujący otrzymuje link w mailu i SMS.

Pozostałe informacje wymagane we wniosku klient uzupełnia już sam, na swoim smartfonie czy tablecie, dzięki czemu nie podaje głośno wrażliwych danych. Weryfikacja tożsamości wnioskującego odbywa się z pomocą przelewu na 1 zł lub poprzez logowanie do banku. Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, klient i sprzedawca otrzymują powiadomienie i zakup jest realizowany. Cały proces może się zamknąć w 15 min.

Przeczytajcie także: PragmaGo rozszerzy ofertę o usługi płatnicze

Comfino jest przedstawiane jako marketplace płatności i początkowo kierowany był wyłącznie do sklepów internetowych. Potem rozwiązanie pojawiło się w kilkudziesięciu salonach DepilConcept. Z serwisu cashless.pl mogliście dowiedzieć się, że operator platformy nawiązał współpracę z PrestaShop oraz fintechem Brutto. Finansowania przez Comfino udzielają obecnie Santander Consumer Bank, Inbank, Alior oraz Twisto.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies