Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe opcje finansowania zakupów w sklepach na PrestaShop. To efekt współpracy z fintechem Comfino

Współpraca ma przynieść korzyści klientom oraz sprzedawcom. Tych ostatnich czeka m.in. mniej formalności

Klienci sklepów internetowych korzystających z platformy PrestaShop mogą liczyć na nowe formy finansowania zakupów. To efekt współpracy wspomnianego podmiotu z fintechem Comfino, uruchomionym przed niespełna rokiem przez spółkę Comperia.

Przeczytajcie także: ING rezygnuje z platformy Rachunki imoje

Comfino powstało z myślą właśnie o handlu internetowym i jest przedstawiane jako marketplace płatności. Z pomocą m.in. sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego fintech dopasowuje do potrzeb użytkownika najlepsze opcje płatności za produkt lub usługę w sklepie internetowym: płatność odroczoną, raty czy kredyt. Część rozwiązań jest przeznaczona także dla firm.

Narzędzie działa jak wtyczka dla e-sklepów, jej wdrożenie nie powinno sprawiać większych problemów. Na taki ruch może się obecnie zdecydować w Polsce 25 tys. sklepów internetowych funkcjonujących w ramach PrestaShop. Wtyczkę można pobrać poprzez platformę typu SaaS lub bezpośrednio za pomocą Comfino.pl.

Przeczytajcie także: Aplikacja PeoPay Kids w nowej odsłonie

Fintech Comfino nie jest bramką płatniczą, nie finansuje też zakupów z własnego portfela. To pośrednik współpracujący m.in. z bankami. Firma podkreśla, że rozwiązanie jest wygodne nie tylko dla kupujących, ale też sprzedających, którzy nie muszą negocjować każdorazowo warunków z dostawcami finansowania i angażować specjalistów z zakresu IT do wdrażania kolejnych narzędzi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies