Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay, Google Pay, a może Garmin Pay lub Xiaomi Pay? Oto lista "pay"-ów, oferowanych przez banki z Polski

Najszerszą ofertę dla zwolenników płatności mobilnych wśród klientów indywidualnych ma obecnie mBank

W którym banku założyć konto, by móc płacić swoim swatchem, a w którym, by płacić garminem? Która instytucja wspiera płatności Xiaomi Pay? A który bank dogodzi każdemu zwolennikowi płatności mobilnych? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie informacji na temat dostępności poszczególnych "pay"-ów oraz Blika dla klientów indywidualnych banków funkcjonujących na polskim rynku.

Dwie najbardziej rozpowszechnione metody płatności, czyli Apple Pay oraz Google Pay, dostępne są w prawie wszystkich ankietowanych przez nas instytucjach. Z tej pierwszej nie mogą korzystać jedynie klienci BOŚ Banku. A za pomocą Google Pay nie zapłacą właściciele kont w PKO BP oraz większość klientów Millennium – obecnie ta metoda dostępna jest jedynie dla posiadaczy kart Goodie, ale bank szykuje się do wdrożenia tego rozwiązania dla wszystkich swoich klientów.

Przeczytajcie także: Najnowsze dane o płatnościach Apple Pay i Google Pay

PKO i Millennium są z kolei jednymi z nielicznych, które oferują jeszcze płatności HCE (płatności zbliżeniowe dostępne bezpośrednio w bankowości mobilnej). Oprócz nich taką opcję daje swoim klientom ING, a Santander utrzymuje to rozwiązanie dla użytkowników, którzy wcześniej je aktywowali.

Jeśli chodzi o posiadaczy zegarków i opasek, to w najlepszej sytuacji są posiadacze garminów. Płatności Garmin Pay dostępne są dla klientów indywidualnych prawie wszystkich banków (oprócz BOŚ i Citi). Nieco mniejszy wybór mają właściciele sprzętów firmy Fitbit. Płatności Fitbit Pay nie wspierają: BOŚ, Citi, Getin, ING, PKO i Pocztowy.

Z kolei dwa krócej dostępne w Polsce systemy płatności, czyli SwatchPay i Xiaomi Pay, dopiero zaczynają się rozgaszczać na naszym rynku. Swatchami mogą płacić jedynie klienci Aliora, BNP, Getinu i mBanku. A opaskami Mi Band posiadacze kont w mBanku, Pocztowym i SGB. Natomiast wdrożenia zaplanowane są również w kolejnych bankach. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, w I kw. nadchodzącego roku dwie nowe metody płatności mają się pojawić w PKO BP, a odpowiednie prace prowadzi również Credit Agricole. Swoją ofertę o płatności Xiaomi Pay planują uzupełnić też Getin Bank i BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Z Blika korzysta już prawie 9 mln osób

Coraz bardziej rozszerza się również sieć dostępności poszczególnych funkcji Blika. Niecały tydzień temu płatności Blik zostały wprowadzone w Citi Handlowym, a tym samym obecnie klienci wszystkich najważniejszych detalicznych banków komercyjnych mogą korzystać z Blika – co najmniej za pomocą podstawowej usługi płatności przy użyciu sześciocyfrowego kodu.

Z kolei zbliżeniowo Blikiem mogą płacić użytkownicy aplikacji mobilnych sześciu banków założycieli spółki Polski Standard Płatności, operatora Blika. W tym gronie znajdują się: Alior, ING, mBank, Millennium, PKO BP i Santander. Nadchodzące miesiące powinny natomiast przynieść rozwój usługi również poza tymi bankami. W rozmowie z cashless.pl plany wprowadzenia Blika C zadeklarowały Credit Agricole, BOŚ, BPS oraz SGB.

Przygotowane przez nas zestawienie uzupełnia zaś informacja o dostępności przelewów na telefon Blik w aplikacjach poszczególnych banków. Ta usługa jest dostępna w większości instytucji, a grono to jeszcze się poszerzy – jak dowiedział się serwis cashless.pl, prace nad wdrożeniem są prowadzone w Pocztowym i BPS.

Poniżej znajdziecie tabelę z dostępnymi metodami płatności w poszczególnych bankach, przygotowaną na podstawie informacji uzyskanych od tych instytucji. Jak wynika z zestawienia, najszerszą ofertę dla zwolenników płatności mobilnych ma obecnie mBank.

Fot. freepik.com

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies