Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay, Google Pay, a może Garmin Pay lub Xiaomi Pay? Oto lista "pay"-ów, oferowanych przez banki z Polski

Najszerszą ofertę dla zwolenników płatności mobilnych wśród klientów indywidualnych ma obecnie mBank

W którym banku założyć konto, by móc płacić swoim swatchem, a w którym, by płacić garminem? Która instytucja wspiera płatności Xiaomi Pay? A który bank dogodzi każdemu zwolennikowi płatności mobilnych? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie informacji na temat dostępności poszczególnych "pay"-ów oraz Blika dla klientów indywidualnych banków funkcjonujących na polskim rynku.

Dwie najbardziej rozpowszechnione metody płatności, czyli Apple Pay oraz Google Pay, dostępne są w prawie wszystkich ankietowanych przez nas instytucjach. Z tej pierwszej nie mogą korzystać jedynie klienci BOŚ Banku. A za pomocą Google Pay nie zapłacą właściciele kont w PKO BP oraz większość klientów Millennium – obecnie ta metoda dostępna jest jedynie dla posiadaczy kart Goodie, ale bank szykuje się do wdrożenia tego rozwiązania dla wszystkich swoich klientów.

Przeczytajcie także: Najnowsze dane o płatnościach Apple Pay i Google Pay

PKO i Millennium są z kolei jednymi z nielicznych, które oferują jeszcze płatności HCE (płatności zbliżeniowe dostępne bezpośrednio w bankowości mobilnej). Oprócz nich taką opcję daje swoim klientom ING, a Santander utrzymuje to rozwiązanie dla użytkowników, którzy wcześniej je aktywowali.

Jeśli chodzi o posiadaczy zegarków i opasek, to w najlepszej sytuacji są posiadacze garminów. Płatności Garmin Pay dostępne są dla klientów indywidualnych prawie wszystkich banków (oprócz BOŚ i Citi). Nieco mniejszy wybór mają właściciele sprzętów firmy Fitbit. Płatności Fitbit Pay nie wspierają: BOŚ, Citi, Getin, ING, PKO i Pocztowy.

Z kolei dwa krócej dostępne w Polsce systemy płatności, czyli SwatchPay i Xiaomi Pay, dopiero zaczynają się rozgaszczać na naszym rynku. Swatchami mogą płacić jedynie klienci Aliora, BNP, Getinu i mBanku. A opaskami Mi Band posiadacze kont w mBanku, Pocztowym i SGB. Natomiast wdrożenia zaplanowane są również w kolejnych bankach. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, w I kw. nadchodzącego roku dwie nowe metody płatności mają się pojawić w PKO BP, a odpowiednie prace prowadzi również Credit Agricole. Swoją ofertę o płatności Xiaomi Pay planują uzupełnić też Getin Bank i BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Z Blika korzysta już prawie 9 mln osób

Coraz bardziej rozszerza się również sieć dostępności poszczególnych funkcji Blika. Niecały tydzień temu płatności Blik zostały wprowadzone w Citi Handlowym, a tym samym obecnie klienci wszystkich najważniejszych detalicznych banków komercyjnych mogą korzystać z Blika – co najmniej za pomocą podstawowej usługi płatności przy użyciu sześciocyfrowego kodu.

Z kolei zbliżeniowo Blikiem mogą płacić użytkownicy aplikacji mobilnych sześciu banków założycieli spółki Polski Standard Płatności, operatora Blika. W tym gronie znajdują się: Alior, ING, mBank, Millennium, PKO BP i Santander. Nadchodzące miesiące powinny natomiast przynieść rozwój usługi również poza tymi bankami. W rozmowie z cashless.pl plany wprowadzenia Blika C zadeklarowały Credit Agricole, BOŚ, BPS oraz SGB.

Przygotowane przez nas zestawienie uzupełnia zaś informacja o dostępności przelewów na telefon Blik w aplikacjach poszczególnych banków. Ta usługa jest dostępna w większości instytucji, a grono to jeszcze się poszerzy – jak dowiedział się serwis cashless.pl, prace nad wdrożeniem są prowadzone w Pocztowym i BPS.

Poniżej znajdziecie tabelę z dostępnymi metodami płatności w poszczególnych bankach, przygotowaną na podstawie informacji uzyskanych od tych instytucji. Jak wynika z zestawienia, najszerszą ofertę dla zwolenników płatności mobilnych ma obecnie mBank.

Fot. freepik.com

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies