Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi Pay i SwatchPay wkrótce w PKO BP. Bank planuje wdrożenie w I kwartale 2022 r.

Obecnie klienci PKO BP mogą korzystać z płatności Apple Pay, Garmin Pay, Blik C oraz HCE

Z informacji uzyskanych przez cashless.pl w PKO BP wynika, że bank ten zamierza udostępnić swoim klientom dwa nowe systemy płatności mobilnych: SwatchPay i Xiaomi Pay. Wdrożenie zaplanowano już na I kw. przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Blik P2P w bankach z grupy BPS

SwatchPay to system płatności mobilnych przeznaczony dla użytkowników zegarków szwajcarskiego producenta. Obecnie za jego pomocą mogą płacić klienci Aliora, BNP Paribas, Getin Banku i mBanku. Odpowiednie wdrożenie ma za sobą również Curve, dzięki czemu płacić swoim swatchem mogą de facto klienci dowolnego polskiego banku, o ile korzystają z usług fintechu.

Z kolei płatności Xiaomi Pay to nowinka na polskim rynku. Możliwość regulowania należności opaskami Mi Band pojawiła się bowiem w październiku tego roku. Usługę tę oferują swoim klientom Pocztowy, mBank, fintechy Zen i Curve. A do wdrożenia na początku przyszłego roku, podobnie jak PKO, szykuje się BNP Paribas.

Przeczytajcie także: PKO BP odgrzebało Zencard

Jeśli chodzi o płatności mobilne w PKO, to obecnie bank udostępnia Apple Pay, Garmin Pay, zbliżeniowego Blika oraz HCE (płatności zbliżeniowe dostępne bezpośrednio w bankowości mobilnej). Wprowadzenie Xiaomi Pay i SwatchPay jeszcze bardziej poszerzy wachlarz możliwości przygotowanych dla klientów największego polskiego banku, choć nie o tę najbardziej wyczekiwaną przez część klientów, czyli Google Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies