Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi Pay i SwatchPay wkrótce w PKO BP. Bank planuje wdrożenie w I kwartale 2022 r.

Obecnie klienci PKO BP mogą korzystać z płatności Apple Pay, Garmin Pay, Blik C oraz HCE

Z informacji uzyskanych przez cashless.pl w PKO BP wynika, że bank ten zamierza udostępnić swoim klientom dwa nowe systemy płatności mobilnych: SwatchPay i Xiaomi Pay. Wdrożenie zaplanowano już na I kw. przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Blik P2P w bankach z grupy BPS

SwatchPay to system płatności mobilnych przeznaczony dla użytkowników zegarków szwajcarskiego producenta. Obecnie za jego pomocą mogą płacić klienci Aliora, BNP Paribas, Getin Banku i mBanku. Odpowiednie wdrożenie ma za sobą również Curve, dzięki czemu płacić swoim swatchem mogą de facto klienci dowolnego polskiego banku, o ile korzystają z usług fintechu.

Z kolei płatności Xiaomi Pay to nowinka na polskim rynku. Możliwość regulowania należności opaskami Mi Band pojawiła się bowiem w październiku tego roku. Usługę tę oferują swoim klientom Pocztowy, mBank, fintechy Zen i Curve. A do wdrożenia na początku przyszłego roku, podobnie jak PKO, szykuje się BNP Paribas.

Przeczytajcie także: PKO BP odgrzebało Zencard

Jeśli chodzi o płatności mobilne w PKO, to obecnie bank udostępnia Apple Pay, Garmin Pay, zbliżeniowego Blika oraz HCE (płatności zbliżeniowe dostępne bezpośrednio w bankowości mobilnej). Wprowadzenie Xiaomi Pay i SwatchPay jeszcze bardziej poszerzy wachlarz możliwości przygotowanych dla klientów największego polskiego banku, choć nie o tę najbardziej wyczekiwaną przez część klientów, czyli Google Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies