Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC już dostępna w Polsce. Z nowych płatności mogą korzystać klienci Pocztowego, ZEN i Curve

Wkrótce z nowej opcji płatności mobilnych będą mogli korzystać też klienci takich banków jak BNP Paribas, mBank, SGB oraz Getin Bank

Xiaomi już oficjalnie zaprezentowało na polskim rynku opaskę Mi Smart Band 6, która została wyposażona w moduł NFC umożliwiający płatności zbliżeniowe. Sprzęt jest dostępny w cenie 249 zł (w uruchomionej promocji 199 zł), co czyni go bardzo atrakcyjnym w zestawieniu z innymi urządzeniami z funkcją płatności.

Przeczytajcie także: Fintech Pacific zaprezentował ofertę i cennik

Aby móc korzystać z płatności Xiaomi Pay, należy pobrać na smartfon aplikację Mi Fit (dostępna w Google Pay i App Store), zainstalować i sparować ją z opaską. Klient musi też dodać do tego narzędzia kartę płatniczą i potwierdzić operację kodem z SMS-a. Producent wyjaśnia, że użytkownik opaski przed pierwszą płatnością danego dnia będzie musiał wybrać kartę zapisaną na opasce i podać ustawiony w apce PIN. Płatności zbliżeniowe zostaną odblokowane na 24 godziny. Po upływie doby czynność należy powtórzyć. Przy kasie wystarczy przesunąć palcem po ekranie opaski i przyłożyć ją do terminala.

Przeczytajcie także: Google jednak nie wprowadzi rachunków bankowych

Rozwiązanie zostało przygotowane we współpracy z firmą Mastercard i na razie jedynie posiadacze kart tej organizacji będą mogli korzystać z bezstykowych płatności. Wczoraj dodaniem do swojej oferty płatności opaską od Xiaiomi pochwalił się fintech ZEN. Natomiast już wiadomo, że udostępnią je także Curve i Bank Pocztowy. Z nowej usługi niebawem będą też mogli korzystać klienci mBanku, Getinu, SGB oraz BNP Paribas.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies