Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi NFC Pay Strap niebawem trafi na rynek. To pasek z funkcją płatności zbliżeniowych

Gadżet najpierw pojawi się w Indiach. Nie wiadomo, czy firma wprowadzi go na innych krajach

Xiaomi NFC Pay Strap to produkt zapowiedziany niedawno przez chińską firmę technologiczną podczas wydarzenia Global Fintech Festival. Jak sama nazwa wskazuje, to pasek z możliwością płacenia. Klienci prawdopodobnie będą mogli wyposażyć w ten gadżet posiadane już smartwatche czy opaski fitness, którymi do tej pory nie można było płacić zbliżeniowo.

Przeczytajcie także: PKO BP jako drugi bank w Polsce wdraża zbliżeniowego Blika

Pasek początkowo trafi na rynek indyjski, gdzie prowadzone są już prace wdrożeniowe we współpracy z firmami reprezentującymi sektor finansowy. Nie wiadomo niestety, czy Xiaomi zdecyduje się sprzedawać produkt w innych krajach. Co ciekawe, niektórzy komentatorzy zastanawiają się, czy NFC Pay Strap będzie mógł działać samodzielnie, tzn. stanie się po prostu paskiem płatniczym – bez konieczności łączenia go np. z zegarkiem.

Warto przypomnieć, że opaski z linii Mi Smart Band początkowo też miały funkcję płatności zbliżeniowych wyłącznie na jednym rynku (chińskim). Z czasem uzyskali ją też posiadacze opasek w krajach Europy Wschodniej. A niedawno okazało się, że Xiaomi zamierza wprowadzić opaskę Mi Smart Band 6 z modułem NFC na kilkanaście europejskich rynków, w tym w Polsce. Samo pojawienie się w sprzedaży produktu nie rozwiązuje problemu – aby móc zaoferować klientom płatności mobilne przy pomocy opasek Mi Smart Band 6, banki będą musiały przeprowadzić stosowne integracje.

Przeczytajcie także: AliExpress kusi darmową dostawą

Wśród banków, które jako pierwsze zaoferują płatności opaskami Xiaomi w Polsce, ma być m.in. mBank. Banki Pekao, Alior i BNP Santander poinformowały redakcję cashless.pl, że analizują możliwość wsparcia płatności dla opaski Xiaomi, ale jest zbyt wcześnie, by wskazywać, jaka decyzja zapadnie w tym temacie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies