Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi wprowadzi w Polsce płatności opaskami Mi Smart Band 6 w ciągu kilku tygodni. Wśród pierwszych banków, które je wdrożą, ma być mBank

Ze zbliżeniowych płatności mobilnych opaskami Mi Smart Band 6 będą mogli korzystać użytkownicy kart Mastercard

Xiaomi zamierza wprowadzić na kilkanaście rynków opaskę Mi Smart Band 6 z modułem NFC, który umożliwi płacenie zbliżeniowo. Ta nowość trafi m.in. do Polski. Firma nie sprecyzowała w swoim komunikacie, kiedy to nastąpi. Osoby, które czekały na to rozwiązanie, muszą się jednak pogodzić z faktem, że do płacenia nie wystarczy aktualizacja obecnej opaski – sprzęt musi posiadać moduł łączności, a to oznacza konieczność zakupu nowego urządzenia.

Przeczytajcie także: Booksy przejął amerykańską firmę Genbook

Z informacji cashless.pl uzyskanych w biurze prasowym Mastercarda w Polsce wynika, że aby móc zaoferować klientom płatności mobilne przy pomocy opasek Mi Smart Band 6, banki będą musiały przeprowadzić stosowne integracje. Z nieoficjalnych informacji wynika, że instytucje prowadzą w tej sprawie już zaawansowane prace, których finału można spodziewać się w ciągu 2-3 tygodni.

Wśród banków, które jako pierwsze zaoferują płatności opaskami Xiaomi w Polsce, ma być m.in. mBank, choć biuro prasowe instytucji nie chciało tej informacji komentować. Z kolei Bank Pekao poinformował mnie, że analizuje możliwość wsparcia płatności dla opaski Xiaomi, ale zaznaczył, że jest zbyt wcześnie, aby wskazywać, jaka decyzja zapadnie w tym temacie. Podobnie na pytanie o to odpowiedziało biuro prasowe Aliora oraz BNP Paribas. Natomiast póki co nad nowym rozwiązaniem nie pracują Getin czy Santander.

Przeczytajcie także: W ramach nowej usługi InPost dostarczy przesyłki w dniu nadania

Jeżeli Xiaomi rzeczywiście udostępni w Polsce płatności opaskami Mi Smart Band 6, będzie to jedno z najtańszych, jeśli nie najtańsze urządzenie, za pomocą którego będzie można korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych. Opaska powinna kosztować w Polsce około 250 zł.

A jak uruchamia się takie płatności? Na innych rynkach działa to tak, że z marketów App Store lub Google Play należy pobrać na smartfon aplikację MiFit i po zainstalowaniu sparować ją z opaską. W kolejnym kroku trzeba podać dane karty i potwierdzić całą operację z pomocą SMS-a. Potem można już korzystać z Mi Smart Bank 6 tak jak z bezstykowej karty, przykładając ją do terminala.

Płatności Xiaomi to kolejne rozwiązanie płatnicze na urządzeniach ubieralnych, dostępne w Polsce. Klienci tutejszych banków mogą już korzystać z takich narzędzi jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, a od niedawna także Swatch Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies