Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi wprowadzi w Polsce płatności opaskami Mi Smart Band 6 w ciągu kilku tygodni. Wśród pierwszych banków, które je wdrożą, ma być mBank

Ze zbliżeniowych płatności mobilnych opaskami Mi Smart Band 6 będą mogli korzystać użytkownicy kart Mastercard

Xiaomi zamierza wprowadzić na kilkanaście rynków opaskę Mi Smart Band 6 z modułem NFC, który umożliwi płacenie zbliżeniowo. Ta nowość trafi m.in. do Polski. Firma nie sprecyzowała w swoim komunikacie, kiedy to nastąpi. Osoby, które czekały na to rozwiązanie, muszą się jednak pogodzić z faktem, że do płacenia nie wystarczy aktualizacja obecnej opaski – sprzęt musi posiadać moduł łączności, a to oznacza konieczność zakupu nowego urządzenia.

Przeczytajcie także: Booksy przejął amerykańską firmę Genbook

Z informacji cashless.pl uzyskanych w biurze prasowym Mastercarda w Polsce wynika, że aby móc zaoferować klientom płatności mobilne przy pomocy opasek Mi Smart Band 6, banki będą musiały przeprowadzić stosowne integracje. Z nieoficjalnych informacji wynika, że instytucje prowadzą w tej sprawie już zaawansowane prace, których finału można spodziewać się w ciągu 2-3 tygodni.

Wśród banków, które jako pierwsze zaoferują płatności opaskami Xiaomi w Polsce, ma być m.in. mBank, choć biuro prasowe instytucji nie chciało tej informacji komentować. Z kolei Bank Pekao poinformował mnie, że analizuje możliwość wsparcia płatności dla opaski Xiaomi, ale zaznaczył, że jest zbyt wcześnie, aby wskazywać, jaka decyzja zapadnie w tym temacie. Podobnie na pytanie o to odpowiedziało biuro prasowe Aliora oraz BNP Paribas. Natomiast póki co nad nowym rozwiązaniem nie pracują Getin czy Santander.

Przeczytajcie także: W ramach nowej usługi InPost dostarczy przesyłki w dniu nadania

Jeżeli Xiaomi rzeczywiście udostępni w Polsce płatności opaskami Mi Smart Band 6, będzie to jedno z najtańszych, jeśli nie najtańsze urządzenie, za pomocą którego będzie można korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych. Opaska powinna kosztować w Polsce około 250 zł.

A jak uruchamia się takie płatności? Na innych rynkach działa to tak, że z marketów App Store lub Google Play należy pobrać na smartfon aplikację MiFit i po zainstalowaniu sparować ją z opaską. W kolejnym kroku trzeba podać dane karty i potwierdzić całą operację z pomocą SMS-a. Potem można już korzystać z Mi Smart Bank 6 tak jak z bezstykowej karty, przykładając ją do terminala.

Płatności Xiaomi to kolejne rozwiązanie płatnicze na urządzeniach ubieralnych, dostępne w Polsce. Klienci tutejszych banków mogą już korzystać z takich narzędzi jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, a od niedawna także Swatch Pay.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies