Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Booksy ponownie na zakupach. Polski startup przejął amerykańską firmę Genbook

Wcześniej Booksy połączyło siły z Versum, Lavito i GoPanache

Firma Booksy poinformowała o przejęciu Genbook – jednego ze swoich amerykańskich konkurentów, specjalizujących się w umawianiu wizyt w branży kosmetycznej. Usługodawcy korzystający z rozwiązań Genbook w najbliższych miesiącach zostaną przeniesieni na platformę Booksy. Wywodzący się z Polski startup nie ujawnił warunków transakcji.

Przeczytajcie także: Simple.pl zaoferuje finansowanie dla małych firm

Nie jest to pierwsza akwizycja Booksy na rynku amerykańskim. W sierpniu ubiegłego roku spółka informował o przejęciu innego konkurenta – GoPanache, którego społeczność liczyła 500 tys. osób. Założyciel Booksy, Stefan Batory, zapowiadał wówczas kolejne akwizycje. Na rodzimym rynku startup przejął z kolei firmę Lavito oraz największego konkurenta – Versum.

Przeczytajcie także: Amazon One trafia do branży rozrywkowej

Booksy rozwija aplikację do umawiania wizyt m.in. w branży kosmetycznej, u fryzjerów czy barberów. Przedsiębiorstwom z tych segmentów zapewnia narzędzie do zarządzania kalendarzem i pozyskiwania klientów. Firma jest aktywna na rynku międzynarodowym i chce się rozwijać w nowych kategoriach – m.in. finansowej i telekomunikacyjnej. Niedawno Booksy ankietowało swoich klientów w sprawie potencjalnych kierunków ekspansji. Może to być umawianie wizyt w gabinetach stomatologicznych, warsztatach samochodowych czy obiektach sportowych. Firma ma zapewnione środki na rozbudowę biznesu – od inwestorów pozyskała na początku roku ponad 250 mln zł.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies