Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP jako drugi bank w Polsce wdraża zbliżeniowego Blika. Na razie dla wybranej grupy klientów

Przed PKO BP zbliżeniowy Blik pojawił się już w ofercie Millennium

Biuro prasowe PKO BP podało, że bank udostępnił pierwszym klientom płatności zbliżeniowe Blik. Lista osób z dostępem do nowej funkcji będzie stopniowo wydłużana. Docelowo będą mogli z niej korzystać wszyscy posiadacze rachunków w PKO BP i Inteligo z aktywną aplikacją mobilną IKO zainstalowaną na telefonie z Androidem wyposażonym w moduł bezstykowy NFC.

Przeczytajcie także: Blik wprowadzi płatności odroczone

Aby korzystać z płatności zbliżeniowych Blik, klienci PKO muszą posiadać aktywną blokadę urządzenia (zabezpieczenie telefonu kodem, odciskiem palca lub biometrią twarzy). Aby zapłacić, powinni po odblokowaniu zbliżyć smartfon do terminala. Telefon nie musi nawet znajdować się w zasięgu sieci komórkowej, w czasie płatności nie musi być połączony z internetem. Na terminalu płatniczym powinna zostać wybrana opcja „karta płatnicza”, a sprzedawca powinien wiedzieć, że chodzi o płatność zbliżeniową telefonem, a nie o płatność Blik potwierdzaną kodem.

Użytkownicy Blika mogą płacić w nowy sposób nie tylko w Polsce, ale także w każdym terminalu zbliżeniowym oznaczonym logo Mastercard na świecie. Transakcje w walutach obcych przeliczane są na złote bez żadnych dodatkowych opłat za przewalutowanie.

Przeczytajcie także: Zobaczcie jak działa Blik zbliżeniowy w PKO BP

PKO BP jest drugim bankiem w Polsce, który udostępnił zbliżeniowego Blika. Wcześniej zrobił to dla wybranej grupy klientów Millennium. Z informacji cashless.pl wynika, że lada dzień Millennium rozszerzy dostęp do zbliżeniowego Blika na całą populację użytkowników swojej aplikacji mobilnej na urządzeniach z Androidem. Prace przygotowawcze związane z wdrożeniem nowej funkcji prowadzą też inne banki, np. mBank. Natomiast o tym, jak aktywuje się i płaci zbliżeniowo Blikem przy pomocy IKO, możecie przeczytać w tekście Aktywacja i płatność Blikiem zbliżeniowo. Pierwsze wideo tylko na cashless.pl. Zamieściliśmy tam także krótkie filmy instruktażowe.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies